Dula – Moteris Moteriai

Kas yra dula? Standartinis klausimas. Tai gimdyvės padėjėja. Standartinis atsakymas. Šiandien, kai viena ypatinga moteris paprašė būti jos dula, prisiminiau savo dulos kelią. Pasakytų kas nors prieš 15 metų, kad būsiu susijusi su gimdymais,- jokiu būdu nepatikėčiau. Bet, ten, aukščiau, savi nurodymai mūsų keliams. Turėdama polinkį gilintis į viską, kuo užsimu, ateinant saviems vaikams, įsigilinau į šį stebuklingą Moteriškumo, Moters Virsmo, Motynystės pasaulį. Uchhhhh… Kaip čia įdomu… Kaip pažintina… Vien šiuo aspektu žiūrint galima išsinagrinėti savo santykį su vyru, su tėvais, savo požiūrį į giminę, į save… į save daugialypę… Moterį.
Taigi, savo nėštumo bei gimdymo patirtis, dalyvavimas draugių bei pažįstamų patirtyse atvedė į norą konkretizuoti, klasifikuoti savo patirtis. Kaip tik tuo metu atsirado nuostabieji ir naudingieji Dulų kursai. Čia gavau visko, ko reikėjo – ir teorinių žinių, ir praktinių; psichologinių, medicininių anatomijos, fiziologijos, technikų ir būdų padėti Moteriai…
Gimdymas ir gimimas yra nuostabus procesas ir būti man toje šventėje yra didžiulė garbė. Būti ten, kur atėjo į pasaulį Žmogutis… Būti ten, kur Moteris paima ant rankų savo mažylį. Aš išeinu iš ten su Laime… laime, kad  dar viena Moteris tapo laiminga mama, kad padarėme viską, kad gimdymas ir gimimas būtų kuo lengvesni ir sklandesni.
Taigi dar kartą, kas yra dula? Tai padėjėja, kuri gali padėti pasiruošti gimdymui psichologiškai, fiziškai. Net ir nėštumo metu kyla daug klausimų, nerimo, rūpesčių. Į ką gi kreiptis ieškant profesionalaus, objektyvaus požiūrio? Gydytoja-ginekologė atsakys į visus medicininius klausimus. Bet Moteris turi žymiai daugiau klausimų. Kaip tik dulos galima klausti, galima su ja aptarti, apmąstyti rūpimus klausimus. O gi artėja gimdymas… ojojoj… dalyvaus vyras… puiku. O kaip reikia Bendrystės… Tos, kuri supranta tą skausmą, kuri palaikys ir tarsi prisiims dalį naštos sau. Kad Moteris nesijaustų vieniša toje baltoje palatoje, tarp aparačiukų, tarp mygtukų. O štai ateina Gydytoja… kažką pasako… ojjj, Moteris pusės net neišgirsta, nesupranta iš nerimo, iš išgąsčio. Kas palaikys, nuramins ir pasakys Palaikantį ir Paaiškinamąjį Žodį. Taigi, dula ir palinksmins, ir nuramins, ir pratimukų kartu padarys, ir ant kamuolio pasupuos, ir rebozzo padarys, esant reikalui ir pašoks kartu, kad tik lengviau eitųsi. Kad šią šventę būtų mieliau prisiminti. O atsipalaidavusi, rami ir pasitikinti Moteris – tai reiškia mažiau cezario pjūvio operacijų, tai natūralesni gimdymai, tai geriau ir Moteriai, ir Mažyliui.
Mažylis atėjo… Štai ir nauja pradžia. Ir čia klausimų bei rūpesčių nemažėja. Kaip paimti Mažylį, kaip aprengti, kaip žindyti ir daug kitų klausimų. Dula, padėjėja Moters ir čia prisidės visomis savo žiniomis bei patirtimi. Moterystė… Uchhhh… Jėga…

Pirmapradė harmonija

Esu aš moteris – mama.

Many gyvybės pulsas – tai šviesa:

Svajonėse nešioju viltį

Atnešt pasauliui gražią Gimtį.

 

Uodžiu pavasarinį vėją,

Manos vilties žvalų nešėją,

Girdžiu, kaip šnabžda šie žiedai:

“O motinystė – tai ne tik vargai!”

 

Viltis pulsuoja apie kūdikėlį –

Mažytį, jaukų šviesulėlį:

“Žiedeli, mokyk jau dabar mane,

Kol dar esi Tu Danguje!”

 

Aš noriu vietą Tau savy papuošti

Ir ramią jaukią erdvę čia suruošti.

Kažkuo jaučiu, kad Tu esi šalia,

Erdvė pulsuoja jau aplink mane.”

Karolina Vitkauskaitė – Tarnauskienė

Pav. Karolinos Vitkauskaitės – Tarnauskienės

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.