Naujai atrasta senoji civilizacija Graikija – Kreta 2017 (III dalis)

Ir vėl keltas. Tik šį kartą atgalios, Iš Kretos į žemyną. Nusprendžiame užstrigti šiek tiek Graikijos žemyne ir paskui be sustojimų nakvynėms važiuoti namo.

Taigi, Atėnai. Graikijos sostinė. Be abejo, senamiestis su savo griuvėsiais bei didinguoju Akropoliu. Ant kalno… eiti… įdėti šiek tiek pastangų… griuvėsiai… minios žmonių… kepinanti saulė. Vaizdas iš Akropolio į miestą nuostabus. Einu lėtai, ne, šliaužiu. Ir gėriuosi architektūra, ne, architektūros likučiais. Bet būnant čia, vieta verčia įsijausti, mąstyti, filosofuoti. Apie žmones, santykius, kultūrą. Kokios buvo jų vertybės? Kaip jie gyveno? Apie ką jie mąstė? Kokie buvo jų tikslai?


Toliau mūsų kelyje Delfai. Graikų senovės orakulės miestas. Miestukas plėtėsi tik dėlto, kad žmonės pludo pas orakulę. Kaip ir mūsų laikais, žmonės visada nori žinoti ateitį, nori pagalbos sprendimus priimant. Gražus miestukas tarp kalnų. Su savo archeologiniu muziejumi po atviru dangumi, kur kadaise vyko spektakliai amfiteatre, bėgiodavo stadione, meldėsi šventyklose. O dabar viso to išliko kolonos, griuvėsiai. Bet gana gerai išliko, ir nemažai. Tad susidaryti įspūdį yra iš ko. Man patiko. Ir vaikams patiko. Matyt, vieta skatinanti mąstyti. Dukrai (11 m.) įkvėpė pamąstyti apie religijų atsiradimą, kaip gi tie žmonės susigalvodavo religijas, kas įtakojo, kaip plėtėsi. Hmmm… įdomios mintys. Sūnus (13 m.) veržėsi taip pat pabendrauti. Jis labiau klausinėjo, kaip visa tai atsirado, kaip senovės graikai gyveno, koks jų tikėjimas, kuo skiriasi graikų bažnyčia nuo kitų krikščionių, kodėl jie turėjo daug dievų, kaip ir kodėl kūrė mitus. Pokalbis išėjo be gaaaalo įdomus, turiningas bei prasmingas. Vaikams buvo kaip ir homeschoolingo užsiėmimas.


Na ką gi, keliaukime toliau. Meteora. Šiaip ne taip bendrakeleivius įkalbėjau aplankyti Meteorą. Bet tai buvo verta. Meteora paliko neišdildomą įspūdį. Plotas ypatingų kalnų. Kalnai-salos. Ant kalnų viršūnių vienuolynai. Protu nesuvokiama kaip įmanoma pastatyti ant kalno, į kurų galima buvo užlipti tik virvinių kopetėlių pagalba, vienuolyną, kaip statybines medžiagas sunešti. Taigi reikėjo tiek atsidavimo, tikėjimo, pasiryžimo bei kantrybės… Vienuolija čia buvo labai griežta. Kai pagrindinis vienuolis, sugalvojęs visa šitą, pradėjo veiklą, jis išprašė iš šios vietovės visas moteris. Čia galėjo būti, gyventi ir lankytis tik vyrai. Vėliau atsirado ir moterų vienuolynų. Vienuolynai mažutėliai, bet rūpestingai sutvarkyti, gražutėliai.


Pilni įspūdžių ir jėgų keliaujame namo, Į Lietuvą, namoooooooooooo…………….

4 replies
 1. Jolanta
  Jolanta says:

  Vaje, kiek pozityvo turi ta kukli moteris!!! Fantastiškos nuotraukos, puikūs vaizdai! Jolantėle, turi Dievo dovaną, ir labai smagu, kad ja daliniesi. Skaitai tekstą – ir jauti tuos vėjus, tą saulę ir sūrų jūros skonį… Jauti laisvę ir išgyventos dienos džiaugsmą. Dėkui Tau už įspūdžius ir puikią pamoką, jog mes patys paverčiame savo gyvenimą stebuklu.

  Reply
 2. Karolis
  Karolis says:

  Nuotraukos tai tikrai atrodo įspūdingai 🙂 Labai sudomino Meteora, net nebuvau girdėjęs, kad tokios vietos egzistuoja.Na žodžiu, su drauge iš pradžių planavome važiuoti į kurį nors iš čia esančių kurortų pailsėti ir ramiai paturistauti https://www.sofatravel.lt/novaturo-keliones-i-graikija Bet matau vienu kartu tikrai nepavyks visko pamatyti. Ketiname vasarą daryti road trip’ą pro Balkanus iki Graikijos ir atgal, tai dabar jau žinosiu, ką reikės aplankyti 🙂 Beje, prie to pačio dar klausimas – kaip keliai Graikijoje ir patys vairuotojai? Nebuvo pavojingų situacijų?

  Reply
  • Jolanta
   Jolanta says:

   Vairuoti Graikijoje nėra sudėtinga. Keliai pakankamai geri. Jei yra keli vairuotojai ir yra galimybė keistis, važiuoti vienas malonumas. Mes, važiuodami tolėliau, pasidarome, kad būtų trys vairuotojai. Rūpesčių dėl automobilio ar važiavimo neturėjome. Važiuojant Graikija tik laiką reikia apskaičiuoti šiek tiek kitaip nei tiesiais greitkeliais. Čia yra gana daug serpantininių kelių. Tad jais važiuoti atsargiau, bet vaizdai kokie… Nuolat “ai, kaip gražu”; “sustokime pasigrožėti”. Šalis pamatoma iš kitos pusės…

   Reply

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.