Nuostabūs Himalajai 2017 | Stakna vienuolynas

Važiavau aš viena į šį vienuolyną. Malonumas vienai pabraidžioti vienuolyne, įsijausti, pakvėpuoti jo gyventojų oru.
Mažas jaukus vienuolynas. Standartinis išplanavimas, užeini į vienuolyno teritoriją, tada įeini į kiemelį, ten būna keli aukštai. Aplankai šventyklėles kiekviename aukšte. Pirmame aukšte būna pagrindinė didžiausia šventykla, šalia būna mažos šventyklėlės, skirtos kokiai nors dievybei. Taip pat būna antrame aukšte šventyklėlių. Įdomiausias čia dalykas – tai lėtai braidžioti, įkišti nosį į kiekvienas duris, pasėdėti, gal net pamedituoti ar pasvajoti, pamąstyti apie gyvenimo vizijas ir tikslus.


Stakna vienuolynas praktikuoja Drukpa tradicijos budizmą. Jis yra 25 km nuo Leho, prie Indus upės. “Stag-na” išvertus yra tigro nosis, kas reiškia, kad vienuolynas sėdi ant kalvos, panašios į tigro nosį. Įkūrė Stakna vienuolyną 16 amžiuje išminčius iš Butano, Džamjang Padkhar. Šį vienuolyną Dharmaradža Džamjan Namgjal paaukojo didžiajam Butano meistrui Choje Džamjang Pedkar, pakvietęs jį į Ladakhą. Vienuolyno pagrindinis lama nuolat inkarnuojasi ir toliau vykdo veiklą.
Mažame muziejuje yra įdomi ginkluotės kolekcija. Erdvė suskirstyta į tris dalis: salė, Vadžravarahi salė ir Lamų šventykla. Čia yra gražių medinių bodhisatų statulų. Ant kairės Lamų šventyklos sienos Budą supa 16 arhatų. Taip pat galime pamatyti Vadžradharą, Samantabadrą, baltąją Tarą, Amitajų, žaliąją Tarą, Padmasambhavą.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.