Programa vaikams “Sveikatėlės abėcėlė”

Programos “Sveikatėlės abėcėlė” tikslas:

Ugdyti sveiką gyvenimo būdą nuo pirmų gyvenimo metų.

 

Programos “Sveikatėlės abėcėlė” uždaviniai:

  • Parodyti tėvams kaip auginti vaikus sveikos gyvensenos atmosferoje,
  • Suteikti tėvams žinių apie mažųjų mitybą, judėjimą, proto galią,
  • Ugdyti vaikams teisingus mitybos įpročius,
  • Parodyti vaikų fizinį potencialą,
  • Parodyti grūdinimosi naudą,
  • Parodyti imuniteto stiprinimo galimybes,
  • Atskleisti kūrybiškumo galią,
  • Ugdyti pilnavertišką asmenybę, būnančia darnoje su gamta, aplinkiniais ir savimi,
  • Išmokyti vaiką susikaupti ir atsipalaiduoti,
  • Ugdyti vaiko ir tėvų emocinį intelektą.

Negalima pažiūrėjus į medį sakyti, kad jis yra mūsų aplinka. Tas medis yra mūsų plaučiai. Jei nekvėpuos jis – nekvėpuosime  mes ir atvirkščiai. Mes neatskiriami. Žemė yra mūsų kūnas. Upės ir kiti vandenys mūsų kraujas. Teršdami juos naikiname save. Oras yra mūsų kvėpavimas. Kosmoso energijos  mūsų jausmai. Nėra ribos tarp mūsų ir aplinkos, yra viena nedaloma visuma.

Su pirmu vaiko įkvėpimu jį pasitinka gamta. Pasaulis pilnas spalvų, kvapų, garsų.  Vaikas, susidurdamas su gamta, su nepažįstamais objektais panūsta kuo daugiau sužinoti. Jis iš prigimties tyrinėtojas, aktyviai ieškantis informacijos apie jį supančią aplinką. Stebėdami ir eksperimentuodami jie bando suprasti pasaulį. Natūralus vaiko smalsumas skatina tobulėti. Norint suprasti aplinkinio pasaulio sudėtingumą ir harmoniją, reikia save suvokti gamtos dalimi, tausoti visą, kas sukurta gamtos.

Kiek žmogus rūpinasi savo sveikata, priklauso nuo jo auklėjimo. Jeigu tėvai nori, kad vaikas būtų sveikas, gyvybingas, protingas, jie būtinai turi vystyti vaiko judėjimo aktyvumą. Pagal gamtos dėsnius organizmo energetinė visuma yra tiesiogiai susijusi su raumenų funkcionavimu. Atsakas į fizinį krūvį yra ne tiek raumenų didėjimas, kiek didėja organizmo energetinis potencialas.

Kalbėkite apie savo emocijas. Dažniau kalbėti reikėtų apie išgyvenamas teigiamas emocijas: džiaugsmą, laimę, bet nepamiršti ir tokių emocijų kaip pyktis, liūdesys. Blogų ar gerų jausmų nebūna, yra tik netinkamas jausmų išreiškimas, ir tai reikia vaikams akcentuoti. Mokykite, kad pyktis yra normali emocija. 

Bėgame, skubame, pergyvename, kažkas mums sugadina nuotaiką, ir mes išliejame savo emocijas pirmam pasitaikiusiam, galvojame apie ateitį, neramu, galvojame apie praeitį, liūdna, o kur dar neišsipildžiusios viltys… Daug daug yra priežasčių jaudintis, nerimauti, jausti daugybę neigiamų emocijų… Bet mes visi protingi žmonės, mes norime būti sėkmingi, MES NORIME BŪTI LAIMINGI, žinome apie mūsų proto beribes galias, ir žinome, kad kažką pakeitę… – gal ir atsivers durelės į ….

Visi girdėjome apie meditaciją, daugume net esame gal ir bandę kokį kartelį… Ai, kokia ten meditacija, ji skirta filosofams, TIEMS, na, kurie turi laiko. O mes užsiėmę, neturime laiko… gal kada ir pabandysime…

Ar pagalvojote, kad meditacija kaip tik ir reikalinga MUMS, skubantiems, siekiantiems, kopiantiems!!!

Augdamas vaikas palaipsniui atitolsta nuo gamtos, jos teikiamų malonumų. Šiuo metu didesnė dalis vaikų pasaulį, gamtos grožį pažįsta iš knygelių, televizijos laidų, kompiuterinių žaidimų ir pan. Tokiu būdu iš vaiko atimama galimybė pajausti gamtos skleidžiamus kvapus, garsus, spalvų įvairovę. Retas kuris vaikas atpažįsta pamatytą augalą pievoje, įvardija gamtos reiškinį. Taip atsitiko, nes vaikui trūksta estetinių, ekologinių žinių.

Nepriartinant vaikų prie gamtos ir nenaudojant jos vaikų ugdymo procese, negalima išspręsti ikimokyklinio amžiaus vaikų visapusio išsivystymo – protinio, estetinio, dorovinio ir fizinio ugdymo uždavinių. Pasistenkime vaiką išmokyti mylėti gamtą, įžvelgti įdomių dalykų ten, kur kitas žmogus iki pat gyvenimo pabaigos nepastebi. Pasistenkime, kad vaikas kiekvieną dieną atskleistų naujovių, kad kiekvienas jo žingsnis į stebuklingą gamtos pasaulį turtintų širdį. 

Susiję straipsniai

Susijęs

Žaidimų ir pasakų svarba vaikams

Žaidimų ir pasakų svarba vaikams

Žaidimas yra veikla, turinti prasmę ir tikrai pateisina savo egzistavimą. Skaičiau, kad tokie mokslininkai kaip Einšteinas, Darvinas, Plankas, Amperas ir kt savo atradimų metu jautė tokį pat malonumą ir džiugesį kaip ir vaikai žaidimo metu.Kai kurie mąstytojai (Martin...

read more
Kaip 5 elementai veikia mūsų sveikatą

Kaip 5 elementai veikia mūsų sveikatą

Žemės planeta atsirado erdvėje, kur susiformavo Vėjo elementas. Jo judrumas sudarė Ugnies elemento šilumą, šių trijų elementų sąveika sudarė Žemės elementą. Visi keturi elementai davė gyvybę, srovė – Vandens elementą. Bet Erdvė yra visuose elementuose.Žmogaus kūnas...

read more
SEKITE MUS

ParašytaJolanta

Jolanta… Man patinka mano vardas. Jis man tinka, jis atskleidžia mane. Kas aš? Asmenybė, žmona, mama ir dar daug kas. Etikečių daug, o kas aš viduje – ieškau. Tos paieškos veda mane per įvairias veiklų sritis. Šiuo metu kažkas iš viršaus, be mano specialaus noro, atvedė mane į buvimą šalia gimdymų. Kaip dula, kaip draugė. Iki šiol nežinau kaip tai įvyko. Viena draugė, kita, viena pažįstama, kita. Moterims tai be galo svarbu, jų vidinei būsenai. Man tai didžiulė garbė kiekvieną kartą būti žmogaus atsiradimo šiame pasaulyje šventėje. Ačiū jums, mielosios. Vaikai, jūs be galo svarbūs mano gyvenime. Ačiū jums, mano nuostabūs vaikučiai. Jūs įvedėte mane į daugialypį vaikų pasaulį. Ir prasidėjo, ir įsisuko. Kaip auginti, kaip bendrauti, kaip pateikti pasaulį, kad jis būtų įdomus, kaip atskleisti kiekvieną vaiką, jo potencialą, kaip neprimesti savo lūkesčių, kaip augti kartu su jais ir begalė kitos patirties. Tibeto medicina taip pat kažkokiu stebuklingu natūraliu būdu atsirado mano gyvenime. Kadangi visa šeima gyvename, kaip dabar vadina sveiką gyvenseną, kas vyksta nespecialiai, o kažkaip savaime. Taip pat ieškau savęs ir dvasinėse praktikose, taigi sumiksavus, išėjo Tibeto medicina (sveikata plius dvasinės praktikos). Kelionės – dar viena sąvoka, esanti mano gyvenime. Jų nėra labai daug, norėčiau daugiau. Bet jos nuostabios, įdomios, nešančios energijos užtaisą. Draugai... Šiaip tai būtent jie paskatino mane kurti ir rašyti blogą. Ačiū jums, mielieji. Jūs esate mano variklis, jūs man pavyzdys, jūs man apmąstymas. Pats svarbiausias mano gyvenime žmogus yra mano nuostabus vyras. Jis be galo geras žmogus, visada palaikantis mane, suprantantis, skatinantis. Ačiū tau, brangusis, su tavimi šalia niekad nenusėdėsi vietoje. Judėti, tobulėti…

Prisijunkite

Prenumeruokite naujinius ir pasiūlymus

Gaukite naujausią informaciją apie „Inzzzpiration“ pasiūlymus, nuolaidas ir renginius užsiprenumeruodami el. Pašto atnaujinimus!

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

sėkmingai užsiprenumeravote!