Joks metalas pasaulio istorijoje neturėjo tokios magiškos jėgos kaip auksas. Auksas – simbolis amžino ir nekintamo. Jis yra laikomas vertės skalė, universali apskaitos priemonė, turtų ir valdžios šaltinis, sveikatos ir ilgaamžiškumo garantija.
Auksas – vienas nedaugelio elementų, kuris sutinkamas gamtoje grynas. Tai labai plastiškas metalas, jį galima iškočioti taip plonai, kad jis praleis šviesą.
Jau seniai išnagrinėtos tokios jo savybės kaip atsparumas šviesai ir šilumai, poveikis drėgmės, agresyvių cheminių medžiagų, radiacijos. Be to, jis gali priklausomai nuo aplinkybių, lėtinti arba greitinti įvairius procesus ir reakcijas.
Senovės Graikojoje auksas asocijavosi su Heliosu, saulės dievu. Buvo laikoma, kad maistas auksiniuose induose negali būti apnuodytas, kadangi auksas negali būti kartu su nuodais, o maisto valgymas iš tokių indų darė buvusius priešus draugais ir reiškė ištikimybę.

Aukso savybės

Daug senųjų manuskriptų kalba apie valomąsias aukso savybes. Žyniai pirmieji atrado aukso galimybę užmušti “vandens mirtinąją pradžią”. Šventyklose iki šiol naudoja auksinį ir sidabrinį kryžius vandeniui valyti, po to vanduo yra laikomas šventu ir gali būti laikomas ilgai.
Tibeto medicinoje taip pat yra naudojamas auksas. Išvalytas ir tam tikru būdu apdirbtas auksas įeina į sudėtį daugelio daugiakomponenčių priemonių, taip pat jis yra piliulėse Rinčen. Tibeto medicinos traktatuose pasakyta, kad auksas ir aukso smėlis ilgina gyvenimą, stiprina senus, gelbėja nuo apsinuodijimų, gydo inkstų ligas, padeda nuo šlapimo užsilaikymo. Tibeto medicina labai gerbia aukso savybes. Šis metalas gydo žaizdas (kadangi turi antiseptinių savybių), kelia vyrų potenciją. Senovės Tibete auksas iš pradžių nebuvo naudojamas mokėjimui, o kaip vaistas. Moterys Tibete nešioja auksinius papuošalus ne tiek grožiui, kaip visame pasaulyje, o sveikatai. Auksiniai pakabukai saugo nuo krūties vėžio. Esant smegenų susirgimams, naudojamos auksinės adatos, kadangi auksas stabilizuoja nervus ir kraują.

Auksas medicinoje

Auksinės adatos taip pat yra naudojamos refleksoterapijoje. Auksas tonizuoja organizmą. Jis padeda nuo perdėto kuklumo, padeda tapti energingesniu. Renkantis auksą reikia įsiklausyti į save, ar iš tiesų traukia prie jo: saulės energijos perteklius taip pat gali būti pavojingas. Tačiau jei trūksta jėgų, auksas padės jas atgauti ir sutvarkys imunitetą.
Chemoterapijoje yra naudojami aukso preparatai, kovojant su tuberkulioze ir artritu yra aukso turinčių junginių. Esant vilkligei taip pat yra aukso turintis preparatas. Europos medicinoje auksas yra naudojamas navikų diagnostikai ir gydymui. Stomatologija taip pat naudoja auksą, taip pat ir plastikos chirurgija.
Įrodyta, kad aukso kartu su kitais elementais šiek tiek yra žmogaus organizme. Tiesa, neaišku, kodėl moters organizme aukso daugiau nei vyrų…

Daugiau informacijos galite sužinoti facebook grupėje.

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

sėkmingai užsiprenumeravote!