Dauguma naujagimių, eidami gimdymo takais, net ir esant natūraliam minkštam gimdymui jaučia didžiulius krūvius, ir kai kuriose kūno dalyse gali atsirasti įtampa. Jos poveikio mes galime nepastebėti, bet atliekant dinaminę mankštą tai matyti. Tokiu atveju dinaminė mankšta gali tapti gera rimtų sutrikimų profilaktika. Esant gimdymo traumai ar padidėjusio/sumažėjusio raumenų tonuso diagnozei, dinaminė mankšta gali padėti išspręsti tam tikras problemas. Esant sumažėjusiam raumenų tonusui,  mes verčiame “tingiuosius” raumenis įsitempti ir dirbti, padidėjusio raumenų aktyvumo atveju “įtemptieji” raumenys apšyla ir atsipalaiduoja. Juk dinaminės mankštos pagrindas – trumpi ir dažni įvairių raumenų grupių įsitempimo ir atpalaidavimo judesiai.
Panaudojant dinaminės mankštos galimybes išsprendžiamos problemos, susijusios su padidėjusiu ar sumažėjusiu tonusu, įvairiomis asimetrijomis, šleivakojyste ir t.t. Kai kurie pratimai aktyvina žarnyno peristaltiką, padeda esant užkietėjusiems viduriams, pašalina iš žarnyno susikaupusias dujas.

Treniruotes galima pradėti nuo pirmųjų gyvenimo dienų

Pratimai pateikiami sistemiškai pirmiausia paprasti, vėliau sudėtingesni, fizinis krūvis reguliuojamas ir atsižvelgiama į individualius kūdikio gabumus. Dinaminiai pratimai ir statinės pozos įjungia kūdikio gyvybinius mechanizmus.  Formuojasi šiuos pratimus atliekančių kūdikių raumenų sistema, tobulėja judesių koordinacija, vystosi vestibuliarinis aparatas, ugdomos tokios charakterio savybės kaip savarankiškumas ir valia.
Dinaminiai pratimai atliekami sukant, apverčiant kūną, laikant kūdikį už/ant rankų.  Šiuo atveju raumenys paeiliui susitraukia ir atsipalaiduoja, o kūnas ar jo dalys juda erdvėje.

Dinaminiai pratimai

skirti jėgai, greičiui, lankstumui, orientacijai laike ir erdvėje vystyti, taip pat valiai, drąsai, ryžtingumui  ir kt. bruožams formuoti.
Atliekant su vaiku statinius pratimus, jis nejuda, jo raumenys nekeičia savo konfigūracijos, bet įtampa juose didėja. Vystosi jėga ir raumenų ištvermė, stiprėja atramos ir judėjimo aparatas, išsivysto pusiausvyros pojūtis įvairiose pozose, formuojasi valią ugdyti padedančios charakterio savybės – kantrybė, uolumas ir kt. Tai yra kūdikių joga.
Pratimus reikia daryti minkštai ir lanksčiai, be staigių stumtelėjimų. Taip pat reikia turėti saiko jausmą, optimaliai dozuoti pratimus, atsižvelgti į jų sudėtingumo lygį ir neperkrauti vaiko. Atlikti pratimus tikslinga yra prieš maitinimą.
Pasak Jurijų Belopolskį „Fitnesas naujagimio sveikatai“ mankšta kartu su masažu ir grūdinimu ypač didelę naudą neša neišnešiotiems, fiziologiškai nebrandiems kūdikiams, taip pat vaikams su vystymosi nukrypimais. Mankštos ir masažo dėka daugelis tokių nukrypimų  koreguojami ir dingsta be pėdsako tuo atveju jei užsiėmimai yra pradedami pirmomis gyvenimo savaitėmis. Tokiems vaikams mankšta, masažas ir grūdinimas normalizuoja raumenų tonusą, atsigauna refleksai. Kadangi pratimai derinami su oro voniomis, treniruojami ir termoreguliacijos mechanizmai, auga vaiko organizmo pasipriešinimas bakterinėms ir virusinėms infekcijoms. Tokie vaikai greitai pasivyja savo bendraamžius fiziškai ir psichoemocionaliai.

 

Daugiau informacijos galite sužinoti facebook grupėje.

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

sėkmingai užsiprenumeravote!