Tibeto medicinoje yra daug nemedikamentinių gydymo metodikų. Toks įvairialypis terapijų taikymas Tibete buvo sąlygojamas klajoklių gyvenimo aplinkybių, kadangi gyvenant klajoklių gyvenimo būdą yra gana sudėtinga gaminti augalinio ir gyvulinio pagrindo medikamentus: vaistų gamyba turi gana sudėtingą technologinį procesą. Todėl daugiausia vaistai buvo gaminami vienuolynuose vienuoliais- gydytojais arba pasauliečiais, praktikuojančiais mediciną, kurie perdavinėjo tradicijas iš kartos į kartą. Nors medikamentinis gydymas Tibeto medicinoje yra labai efektyvus, bet ir nemedikamentinis gydymas nėra laikomas antriniu. Moksa, masažai, gydymas mantromis ir kiti būdai yra labai efektyvūs ir laikomi pilnavertėmis metodikomis.
Kodėl taip yra teigiama? Visi sutrikimai, Tibeto medicinos požiūriu, pasireiškia dėl sutrikimų subtiliuose proto ir energijų sferose, o tiksliau – lungų ir došų disbalansas. Kadangi lungai – tai subtiliųjų energijų išraiškos, todėl juos įtakoti galima tokiomis pat “subtiliomis” priemonėmis, tai yra mantromis, masažais, meditacijomis. Medikamentinės ir nemedikamentinės priemonės neprieštarauja vienos kitoms ir gali papildyti vienos kitas arba atskirai kaip savarankiški gydymo būdai.
Pavyzdžiui, moksa stiprina bet kurio preparato poveikį vidaus organams, todėl darant moksą tam tikram vidaus organui, tai būtent tam vidaus organui turės didesnį poveikį vartojamas preparatas.
Tibeto medicinos unikalumas yra tame, kad ji turi priemonių, galinčių įtakoti protą, energijas ir kūną. Kartais sveikatos problemos atsiranda dėl subtiliųjų energijų sutrikimo. Tokiu atveju mantra ir energetinis poveikis rankomis gali būti efektyvesnis nei vaistai.

Taškinis masažas

Taškinis masažas – tai ne šiaip kūno arba tam tikrų energetinių zonų masažas, tai gana sudėtinga specialisto dvasinė pastangų sistema. Taškinis masažas Tibeto medicinoje praktikuojamas turint vientisą požiūrį pagal senovinį traktatą Čžud-Ši. Žmogų gydo ne tik tam tikrų taškų “spaudimas”, bet ir stipri ir harmoninga specialisto energetika, taip pat ir paties paciento pastangos – pastangos suprasti, daryti, keistis.
Žmogui būtina įdėti pastangų. Reikės keisti mitybą, gyvenimo būdo niuansus. O šie dalykai reikalauja nemažai pastangų. Stebuklingos piliulės, kuri vyską išgydys, Tibeto medicinoje nėra. Bet yra žinios, padėsiančios kiekvienam individualiai suprasti save, savo kūną, savo mintis, kodėl valgau tą ar kitą, kodėl elgiuosi taip, o ne kitaip.

Svarbu suprasti, kad taškiniu masažu specialistas įtakoja ne žmogaus kūną, o došas, lungus ir žmogaus elementus, tai yra gyvybinius pagrindus ir vidaus organus. Taškinio masažo metodikos leidžia koreguoti subtilų došų aspektą. Vidinė žmogaus energija, jo elementai ir lungai yra tarpinė grandis tarp grubaus kūno ir proto, kas leidžia specialistui per energinį lygį efektyviai įtakoti kūną, energiją ir protą.
Taškinio masažo metodikose yra didelis asortimentas specialių priemonių kaip masažinė lazdelė, mediniai daiktai, varinės taurės, akmenys, mineralai ir kt. Kodėl čia tokia įvairovė techninių priemonių? Kiekviena gamtinė medžiaga arba pagaminta priemonė, pavyzdžiui, metalinė taurė, turi savo unikalias savybes, kurios gali įtakoti došas, lungus arba elementus.  Pavyzdžiui, nefritas yra laikomas karštu mineralu, o agatas – šaltu, todėl agatas nuima karščio perteklių. O nefritas sušildo šaltus sutrikimus vidaus organuose, jį padeda sušildytą ant vidaus organų. Masažine lazdele galima aktyviai stuksenti tam tikrus taškus iki raudonumo ir zonų sušildymo. Taip pat ir metalai turi įvairias savybes ir yra naudojami tam tikrose situacijose.

Taurių masažas

Taurių masažas turi gilią tradiciją Rytuose. Dažnai taurės naudojamos esant skausmams raumenyse ir esant došų vidaus organuose disbalansui. Taurės Tibete yra gaminamos iš įvairių medžiagų, pavyzdžiui, iš molio, akmenų, bambuko, metalų, bet laikoma, kad ypač geros iš raudono vario, sidabro, specialiai parinktų metalų.

Masažas akmenimis

Kad atliktume masažą akmenimis, reikia turėti įvairių akmenų, jūros ir upių, didelių, mažų, plokščių ir ovalių. Vieni akmenys naudojami ant taškų, kiti ant platesnių zonų. Labai efektyvūs yra sušildyti akmenys ir uždėti ant taškų.

Moksa

Moksa. Moksa gali būti iš džiovintų tam tikrų augalų, susuktų kūgiu ir deginama ant taškų. Moksa jau paruoštais cigarais yra naudojama gana neseniai. Tai yra labai paprasta ir patogu. Cigarą uždegame ir ja šildome tam tikrą sritį. Yra daugiau moksos būdų – gali būti naudojami mineralai, aliejai, sviestas, mantros, audiniai, popierius.
Tibeto gydytojai jau nuo seno žinojo visus pagrindinius vidaus organus, kraujotaką, limfos sistemą, nervus, kaulus ir kt. Tačiau Tibeto medicina kraujagysles vadino “juodaisiais” kanalais, nervus – “baltaisiais” kanalais, o energetiniai kanalai yra meridianai, netapatinami su nervais ir kt. Jeigu asmenybė yra harmoninga, atsipalaidavusi, tai energija teka laisvai, toks žmogus bus sveikas ir kūnu. Jeigu žmogus įsitempęs, turi daug aistrų, tai blokuos jo energijos tekėjimą, dėl to atsiras lungų sutrikimas. Žmogaus energija veikia linijiniu būdu ir teka kryptingai, pagal energetinius kanalus arba meridianus. Kanalai yra skirstomi: išoriniai, vidiniai ir slaptieji. Išoriniai kanalai teka palei kūno paviršių. Vidiniai kanalai yra kūno viduje, sujungdami vidaus organus tarpusavyje.

Energetinis masažas

Energetinio masažo metodai naudoja meridianų taškus ir veikia taškus palei energijos tėkmę.

 

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

sėkmingai užsiprenumeravote!