Dinaminė mankšta – bendravimo būdas ir pažinimo įrankis

Dažnai naujagimių tėvai gali stebėti tokį vaizdą: vaikas sausas, sotus, snūduriuoja, bet neužmiega. Fiziologai aiškina: vaiko psichika gavo pakankamai naujos informacijos, jam reikia miego (laiko gautai informacijai suvokti ir klasifikuoti), bet kūnas dar nepavargo. Dinaminė mankšta duoda krūvį kūnui, taisyklingai atliekama suteikia malonų nuovargį (bet nepervargina) ir garantuoja ramų miegą.
Be abejonės, dinaminė mankšta, tai viena iš daugelio tėvų ir vaiko bendravimo formų: galimybė pamatyti mamos ar tėčio šypseną ir akis, išgirsti artimą balsą, pajausti rankas. Tokiomis akimirkomis (jei suaugęs žmogus, atliekantis su kūdikiu dinaminę mankštą, pats yra ramus ir pozityvai nusiteikęs), formuojamas vaiko pasitikėjimas pasauliu ir aplinkiniais žmonėmis. Todėl vėliau, vyresniame amžiuje, jis noriai kontaktuoja, bendrauja.
Mano vidurinysis sūnus Satvijas su dinamine mankšta susipažino nuo antros gyvenimo dienos ir greitai pamėgo šią laisvalaikio formą. Tai buvo dažnas mūsų laisvalaikio leidimo būdas – jei mums būdavo liūdnoka, atlikdavome kelis pratimus ir nuotaika vėl pasitaisydavo.
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.