Biblioteka …

Gražus, tradiciniais ornamentais išpuoštas pastatas. Jauku, malonu… Knygos, kurias galima paliesti, o jose tiek daug išminties, kažkieno patirtys, vizijos, įkvėpimai bei suvokimai. Mmmmm… kvepia.

Antrame bibliotekos aukšte yra muziejus. Prisiminti, nepamiršti kažkam gimtinės, kažkam nematytos, bet sielai artimos šalies. Statulos, meno kūriniai, tradiciniai rūbai.

Nedidukė, jauki mokymų bei konferencijų salė-holas. Džiaugiuosi, kad tibetiečiai taip darniai sugeba saugoti bei plėsti savo kultūrą į šiuolaikinį gyvenimą. Be abejo, patys besikeisdami, tobulėdami ir priimdami šiuolaikinio gyvenimo realijas.

Šiek tiek įdomios informacijos…

Jo Šventenybė Dalai Lama 14  1970 metais įkūrė Tibetiečių Darbų ir Archyvų Biblioteką, kuri saugo ir skatina Tibeto unikalios kultūros paveldą. Tibetiečiai, bėgdami iš Tibeto, nešėsi su savimi šimtus manuskriptų ir kitų religinių daiktų. Taigi, ši Biblioteka tapo viena svarbiausių ir ryškiausių organizacijų pasaulyje, sauganti ir plečianti Tibeto kultūrą. Tibetiečiai iki šiol apeina ratais aplink Biblioteką, tokiu būdu reikšdami pagarbą viduje esantiems sakraliems tekstams.

Bibliotekoje stengiamasi saugoti tibetiečių kultūrą, kuri yra ne tik pasaulinio kultūrinio paveldo objektas. Tai kultūra, kuri veda  į vidinę transformaciją užuojautos ir neprievartos praktikos pagalba, kurios tikslas – visų gyvų būtybių gerbuvis. Deja, ši brangi kultūra savo gimtinėje yra beveik sunaikinta. Tibetiečių kultūra yra labai aktuali šiuolaikiniame pasaulyje, kur mes susiduriame su daugybe sunkumų ir stresų.

Biblioteka – tai pirmiausia įvairiausių literatūrinių šaltinių saugykla

Ji taip pat stengiasi sukurti teigiamą atmosferą tyriamajam darbui ir žinioms perduoti tarp mokslininkų ir studentų. 1991 metais Himachal-Pradeš valstijos universitetas suteikė bibliotekai tibetologijos centro statusą. 1996 metais Tibeto parlamentas tremtyje suteikė nacionalinės bibliotekos, nacionalinio muziejaus ir nacionalinio archyvo statusą. Biblioteka, kuri iš pradžių turėjo kuklią anglų ir tibetiečių kalbų knygų kolekciją, dabar turi rimtą kolekciją meno kūrinių, manuskriptų ir kitų rašytinių šaltinių, taip pat yra įstaiga ir centras tibetiečių kalbai mokytis. Joje yra 10 skyrių, tai yra administracija, dvi didelės bibliotekos, muziejus, audio ir video įrašų archyvas, tyriamųjų ir vertimo darbų skyrius, kultūrinių tyrimų skyrius, leidykla, šnekamosios istorijos skyrius ir mokslo skyrius. Bibliotekos fonduose daugiau kaip 1,032,146 vienetų rašytinių leidinių, šimtai tibetietiškų thankų (meno kūriniai), statulų ir kitų meno vienetų, daugiau kaip 15000 nuotraukų  ir šimtai valandų audio ir video įrašų.

Biblioteka nuolat plečia ryšius su kitomis švietimo įstaigomis, pasirašo bendradarbiavimo dokumentus. Suprasdama mokslo svarbą vienuoliams ir vienuolėms ir vykdydama JŠ Dalai Lamos norą, biblioteka pradėjo realizuoti projektą įdiegti į vienuolių išsilavinimą šiuolaikinius mokslus. Daugiau kaip 300 vienuolių baigė mokslų studijas pas geriausius viso pasaulio dėstytojus. Vienuoliai studijuoja geriausiuose universitetuose, ir vėliau dėsto mokslus savo vienuolynuose vienuoliams.

 

 

Daugiau informacijos galite sužinoti facebook grupėje.

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

sėkmingai užsiprenumeravote!