Tibetiečių kalbos mokymas

Tibetiečių kalba yra paplitusi pačiame Tibete, kai kuriuose Kinijos regionuose, taip pat Indijoje, Nepale, Butane ir Pakistane. Visame Tibete dominuoja viena kalba. Dialektai skiriasi vienas nuo kito tarimu ir žodynu, bet ne tiek, kad žmonės negalėtų suprasti vienas kito.

Tibetiečių kalba yra tibetiečių grupės, kinų-tibetiečių kalbų šeimos. Tibetiečių kalba kalba apie 6 milijonus žmonių. Pagrindinis tibetiečių kalbos dialektas – Lhasos. Didelę įtaką tibetiečių kalbai, ypač žodynui, turėjo sanskritas, iš kurio tibetiečių kalba tiesiogiai ėmė beveik visą savo mokslinę ir religinę-filosofinę terminologiją.

Tibetiečių kalbos socialinė struktūra matoma per šnekamąją ir literatūrinę kalbą, per pagarbias formas. Literatūrinė tibetiečių kalba atsirado atsiradus raštui ir atsiradus Tibete budizmui. Literatūrinė kalba susiformavo išvertus iš sanskrito kanoninius tekstus. Vėliau ji vystėsi literatūroje: istorinėje, religinėje, meninėje. Šiuolaikinė literatūrinė tibetiečių kalba išlaikė nuo senų laikų tradicinę orfografiją, mažai pakito gramatika, inovacijos atėjusios daugiausiai leksikos srityje.

Tibetiečių kalbos pradžiamokslio mokau individualiai, mini grupėse bei nuotoliniu būdu.

Užsiėmimų dažnumas yra sutartinis.

Susiję straipsniai

Susijęs

Italija 2020 / Amalfis / Ravello

Italija 2020 / Amalfis / Ravello

Amalfis Štai ir pagrindinis šios kelionės tikslas – Amalfis … žymioji Amalfio pakrantė. Važiuojame. Ko jau ko nesitikėjau, tai tokio serpantininio, siauro kelio tarp kalnų iš vienos pusės ir jūros iš kitos. O dar tas intensyvus “itališkas” vairavimas… Šiaip...

read more
Italija 2020

Italija 2020

Italija… Pirmą ir paskutinį kartą buvau ten universitetiniais laikais. Gana gerai sekėsi lotynų kalba, tad pakvietė prisijungti prie romanistų grupės į kelionę. Įspūdis liko tikrai geras. O Neapolis įsiminė pilkumu ir vagystėmis. Tad į šį Italijos kraštą tikrai...

read more
SEKITE MUS

Labai džiaugiuosi turėdama galimybę mokytis šios retos, unikalios kalbos pas mokytoją Jolantą. Tibeto kalbos pradėjau mokytis, nes praktikuoju Tibeto Budizmą ir planuoju pakeliauti po kraštus, kuriuose vyrauja tibetietiška kultūra. Per pirmuosius kursų metus su grupe įgijome bazinius Tibeto kalbos pagrindus: išmokome abėcėlę, susipažinome su žodžių ir sakinių daryba, mokėmės pagrindinius žodžius. Šios neįprastos vakariečiams kalbos mokymasis puikiai “pramankština protą”. Mokytoja Jolanta ne tik suteikia tibetiečių kalbos žinių, bet ir supažindina su Tibeto kultūra, pasakodama apie savo keliones ir patirtis. Pamokose visada jaučiama šilta ir draugiška atmosfera.

Viktorija Kneižytė

„Seniai svajojau mokytis tibetiečių kalbą. Po ilgų ieškojimų atrodau puikią dėstytoją. Džiaugiuosi, kad Lietuvoje galima mokytis šios kalbos.
Tokių dėstytojų reta. Juk ne dažnas lektorius taip kantriai aiškintų dar ir dar, rodos, paprastas skaitymo, gramatikos taisykles. Taip pat svarbu, kad dėstytoja visada atsižvelgia į studentų poreikius. Dėkui vusiems Budoms, kad mūsų keliai susitiko :)”
Justina Juskeviciute

Esu labai dėkinga Jolantai už puikias tibetiečių kalbos pamokas. Mokytis kartu su Jolanta labai paprasta, smagu ir įdomu. Tikrai rekomenduoju!
Urta Dorotėja

Prisijunkite

Prenumeruokite naujinius ir pasiūlymus

Gaukite naujausią informaciją apie „Inzzzpiration“ pasiūlymus, nuolaidas ir renginius užsiprenumeruodami el. Pašto atnaujinimus!

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

sėkmingai užsiprenumeravote!