Mano vardas yra Marlen Renards. Aš esu iš Belgijos. Dharamsaloje aš esu nuo 40-ies metų. Atvykau čia studijuoti Budos mokymą. Pradėjau aš studijuoti Dharamsalos bibliotekoje budistinės filosofijos klasėje parengiamąsias praktikas. Tada aš klausiau daug mokymų JŠ Dalai Lamos, Tenzin Palmo, Čamtrul Rinpočės. Ir tą praktiką tęsiu kasdien. Tai teikia daug džiaugsmo. Ką galiu  pamatyti kelyje – kad vystymasis vyksta, kad gyvenimas tampa žymiai aiškesnis.  Ir žymiai daugiau kyla džiaugsmo. Ir visa tai dėlto, kad gali daugiau suprasti apie protą. Kaip prote kyla kančia, kaip laimė ir kančia kartu turi patirtį prote. Kai turi daugiau žinių kaip veikia protas, nesi daugiau akla proto auka. Tu gali transformuoti, tyroji esmė nėra išorėje arba viduje. Tai yra viduje, jei reikia suteikti vietą. Jei mes turime pasirodyti, apsireikšti, žinios kaip veikia protas padeda transformuoti ką nors į pozityvumą. Proto reakcijas ir apsireiškimus. Jei mes galime laikyti savo protą taikų ir tylų bei tyrą, tada niekas nėra problema. Viskas yra tik galimybė. Tada tai daro gyvenimą žymiai lengvesnį ir džiaugsmingesnį.

Kaip jūs tą jaučiate realiame gyvenime?

Tai ir yra realus gyvenimas. Aš jaučiuosi puikiai. Man labai pasisekė ir aš esu palaiminta. Atvykimas į Dharamsaloje ir Budos mokymo studijavimas visas mano svajones realizavo, įgyvendino, padarė realiomis. Aš atvykau į Indiją tik norėdama sužinoti kas aš esu iki tol kol išleisiu savo paskutinį kvėpavimą. Kitaip kas yra gyvenimas? Aš norėjau sužinoti apie ką yra gyvenimas, apie ką esu aš. Ir Budos mokyme aš radau pilna atsakymų. Ir netgi daugiau.

Ar jūs turite čia šeimą, vyrą, vaikų?

Mano kraujo giminė Belgijoje. Čia turiu vyrą.

Ar galima praktikuoti budizmą šeimoje, santykiuose su vyru, vaikais?

Aš manau, kad daug žmonių daro klaidą skirdami dvasinę praktiką ir kasdienį gyvenimą. Jei atskirtume juos, tai būtų painiava. Kasdienis gyvenimas ir yra dvasinis gyvenimas.  Ir jei negalime to įnešti į kasdienį gyvenimą, kokia tada viso to prasmė. Kasdieniame gyvenime tai labai naudinga, kadangi naudoji tą kiekviename žingsnyje ir tai pasireiškia. Jei turi teisingą esmę, visa kita irgi teisinga. Ir nesvarbu ar tai santykiai, ar eini į pašto skyrių, ar susitinki su vaikais, ar sutinki kepėją, viskas taip pat.

Būtų patarimas žmonėms, galėti duoti žmonėms, sekti savo širdį.

Koks būtų jūsų patarimas paprastiems žmonėms – ką reikėtų keisti pirmiausia, pirmas žingsnis.

Proto būseną. Viskas ateina ne iš išorės, o iš proto būsenos. Jeigu mes nežinome kas vyksta mūsų viduje, ką mes galime pakeisti, ir kaip mes galime keisti. Taigi mes turime žinoti kas vyksta mūsų viduje. Ir pirmas žingsnis keisti ką nors, yra proto būsena. Tibeto budizme yra bodičitos aspektas. Aspiracija, noras išlaisvinti ne tik save, bet ir kitas gyvas būtybes. Ir vienas iš jos aspektų yra gerumas, malonė. Visos gyvos būtybės, net mažiausia skruzdėlė nori būti laiminga. Tai pirmiausia pamačius skruzdelę kambaryje, nesutraiškyk jos. Aš turiu omeny, kiekviena būtybė gali turėti palaiminimą laimingam gyvenimui. Ir dar vienas aspektas. Noras gero visiems. Ypač jei žmogus yra blogas. Iš perspektyvos to žmogaus, jis mano, kad jis yra geras ar teisus, o aš blogas ar neteisus.  Ir mes galvojame kad teisūs. Esmė, kad mes visi norime būti laimingi ir gyventi pilną prasmingą gyvenimą. Ir realizuoti tą linkiu visiems būti maloniems nepriklausomai nuo jūsų tikėjimų ir koncepcijų. Taigi proto būsena ir maloningas gerumas. Du šitie dalykai, kurių pirmiausia reikėtų, galima praktikuoti kasdieniame gyvenime.  Ir su jais galima nukeliauti labai toli.

 

Daugiau informacijos apie Dharamsaloje galite sužinoti facebook grupėje.

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

sėkmingai užsiprenumeravote!