Salerno. Minervos sodas

Mėgstu botanikos sodus. Gražu, harmonija, įkvėpimas… Tačiau šis botanikos sodas buvo kitoks. Tai ne vien grožiui, malonumui skirti augalai. Tai nedidelis sodas, kuris atspindi didelę sveikatos sistemą, veikusią nuo 500 m iki m.e. iki 19 am. Aš pamečiau laiką, būdama čia. Aš gėrėjausi, aš tik ir spėjau gaudyti man krentančias idėjas, mintis. Atradau, kad čia Europoje, Italijoje, nedideliame sodelyje yra tiek daug panašumų su Tibeto medicinos sistema. Italija ir senovinė, amžiais patikrinta medicina…
Šiame sode visi augalai yra gydomieji. Iš jų anksčiau buvo išgaunamos aktyviosios medžiagos. Sodas yra penkių aukštų, į kiekvieną galima pakilti laiptais. Virš galvos augantys augalai bei medžiai sudaro šešėlį, tad augalai, kuriems reikia pavėsio, gali tą gauti. O augalai, kurie mėgsta karštį, auga po tiesioginiais saulės spinduliais. Čia yra fontanėliai bei išvedžioti grioveliai, kad vanduo galėtų judėti per visą sodą.

Senovinė medicinos sistema

Šio krašto viduramžių terapija ir medicinos tyrimų pagrindas yra sistema apie “keturis skysčius”, kuri išėjo iš dar senesnės “elementų teorijos”. Harmonija, kuri valdo Visatą, taip pat palaiko Žmogų, suteikdama jam sveikatą. O Harmonijos sutrikimas iššaukia ligą. Gyvybė susidaro iš keturių elementų – oras, žemė, ugnis, vanduo. Jiems atitinka savybės – šalta, sausa, karšta, drėgna. Skystis (kraujas, juoda tulžis, geltona tulžis ir gleivės) atitinka elementus ir jų charakteristikas. Šių keturių skysčių kombinacijos ir sudaro žmogaus temperamentą, jo protinius gabumus ir sveikatos būseną. Jei kokio nors skysčio per daug ar per mažai, tam tikro augalo pagalba tas perteklius ar trūkumas turi būti panaikintas. Todėl ir augalai klasifikuojami karšti ir drėgni, karšti ir sausi, šalti ir drėgni, šalti ir sausi.
Vienas iš didžiausių gebėjimų karštuose kraštuose yra mokėti skirstyti vandenį augalams. Iš pradžių vandenį gauti, saugoti ir skirstyti buvo vien praktinis dalykas, kuris buvo vis labiau tobulinamas. Vėliau tapo ir estetiniu dalyku. Fontanai, upeliai, žuvyčių sodeliai, cisternos – visa tai viduržemio sodo paveikslas.


Pompėja

Karšta diena Pompėjoje. Įvažiuokame į Pompėją. Daug stovėjimo aikštelių. Važiuokime į artimiausią. Klausiame aikštelės darbuotojo, kuris pinigus renka už stovėjimą, ar šis įėjimas mums reikalingas. Jis aiškina, kad šis įėjimas tiems kas online pirko bilietus, o mums kitas įėjimas. Jis gali shuttlu nuvežti iki reikalingo įėjimo, nes mes jo nerasime, ten neprivažiuosi, eismas uždarytas. Aš suprantu, kad čia vėl eilinis bandymas mus apkvailinti ir pinigų užsidirbti. Mes išvažiuojame iš šios aikštelės ir pavažiuojame šiek tiek tolėliau. Privažiuojame prie mums reikalingo įėjimo. Įvažiuojame į stovėjimo aikštelę. 10 e. O jeigu dar paimsime audiogidą tai bus “didžiulė” nuolaida – 15 e. Ačiū. Ir vėl uždarbiavimas iš turistų. Išvažiuojame iš aikštelės ir randame gatvėje vietą už kelis eurus. Italija parodo savo veidą.

Vaikštinėjame po Pompėją, aptarinėjame įvykius, kurie čia buvę. Nagrinėjame namus, kultūrą ir buitį, kurie čia galėjo vykti, ką gi galėjo reikšti visi tie simboliai, kaip išsisaugojo per amžius dažų spalva ir kt.
Vėliau nuvažiuojame arčiau prie Vezuvijaus pažiūrėti į veikiantį ugnikalnį, kuris bet kada gali išsiveržti.


Neapolis

Neapolyje mes pabūname pusantros dienos. Bet to pakanka pamatyti pagrindinius miesto niuansus. Mieste be galo daug žmonių, tiesiog upė teka. Taip pat ir automobilių daugybė. Tad susirasti stovėjimui vietą automobiliui be šansų. Geriau iškart važiuoti į brangų privatų stovėjimo garažą, norint sutaupyti laiką ieškant parkingą. Parduotuvės, saldumynai, mozarellos ledai, žmonių aprangų įvairovė… O aikštės viduryje pasitinka mus koncertas. Aišku teritorija aptverta, pasipuošę žmonės sėdi ir klauso koncerto. O mes juo pasimėgavome bevaikščiodami. Nuėjome ir prie jūros kranto, ir miesto centre. Visai nieko tas miestukas.

Italija … aš tikrai norėsiu dar čia sugrįžti.

Daugiau informacijos galima rasti https://www.facebook.com/Inzzzpiration-115183113520407

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

sėkmingai užsiprenumeravote!