Tsug la Khang (Dalai Lamos šventyklų kompleksas)

Miestelis McLeodGandž visame pasaulyje yra žinomas kaip Jo Šventenybės Dalai Lamos rezidencijos vieta, taip pat kaip Mažoji Tibeto Lhasa.
Dalai Lamos komplekso šventyklos yra gyvybinė miestelio arterija. Sakyčiau, visų tibetiečių širdis. Tai Namgyal vienuolynas ir šventyklos patalpos. Pagrindinėje šventykloje yra didžiulė paauksuota Budos statula kartu su mažesnėmis Čenrezigo ir Guru Rinpočės statulomis. Dalys šių statulų buvo paaukotos iš Tibeto. Dalai Lamos rezidencija ir administracija yra šalia vienuolyno.
Šventykla visada veikia. Nuolat čia ką nors veikia lamos, vienuoliai, vienuolės ir paprasti žmonės. Čia galima pamatyti grupelę vienuolių, statančių iš smėlio mandalą, lauke galima pamatyti vienuolių budistinės filosofijos disputus. JŠ Dalai Lama šioje šventykloje suteikia mokymus kelis kartus per metus.

Kiek bendravau su vietiniais tibetiečiais, visi reguliariai rytais eina prie šios šventyklos daryti nusilenkimų (speciali dvasinė praktika puikybės profilaktikai). Tam net yra nuolatinė vieta visiems norintiems. Tai tibetiečiams ir dvasinė praktika, ir rytinė mankšta. Pabendravus, susidarė įspūdis, kad sportuoti jie nelabai mėgsta, bet labai mėgsta vaikščioti, eiti į vienuolynus, daryti nusilenkimus. Matyt, jie mėgsta prasmingą judėjimą.
Aplink šventyklą kelią tiesią – LingKhor – ilgas meditacinis takas su mažomis šventyklėlėmis, stupomis ir didele stupa. Visą taką juosia tūkstančiai maldos būgnų bei vėliavėlių.

Tse Chok Ling vienuolynas

Tse Chok Ling vienuolynas žiūri nuo stataus kalvos šlaito į slėnį. Tai maža šventykla su įspūdinga statula.
Tušita meditacinis centras
Tušita meditaciniame centre galima studijuoti Tibeto budizmo Mahajanos tradiciją bei ją praktikuoti. Šį centrą įsteigė 1972 metais Lama Thubten Ješė, žymus Tibeto budizmo mokytojas. Jis mirė 1984 metais. Jo pagrindinis mokinys, Lama Zopa Rinpočė dvasinis Tušitos ir FPMT (Fondas Mahajanos Tradicijai Išsaugoti) direktorius.
Meditacinis centras suteikia draugišką ir palankią aplinką visų tautybių ir pasirengimų žmonėms mokytis Budizmo. Tušita reguliariai organizuoja įvadinius budistinės filosofijos ir meditacijos kursus. Čia yra įvairių lygių kursų, grupinių užsiėmimų ir individualių.
Centras yra šalia JŠ Dalai Lamos šventyklos.

Daugiau informacijos apie Jo Šventenybės Dalai Lamos galite sužinoti facebook grupėje.

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

sėkmingai užsiprenumeravote!