Vieną dieną netyčia pamačiau skelbimą apie polo rungtynes. Vyko jos kaip tik netoli mano gyvenamos vietos, pavažiuoti taksi reikėjo kokių 15 minučių. Kaip tik galvojau, kuo užsiimti ateinantį savaitgalį. Apie patį polo aš nieko neišmanau, bet pažiūrėti vietines tradicijas, vietinį sportą buvo visai įdomu. Juolab žinojau, kad turėtų būti ne tik varžybos, bet ir šalia visada būna dainos šokiai. Nuvažiavau, užsieniečių atsirado dar kokių dvidešimt. Iš kur jie išlindo? Šaunu, tarsi savus pamatai – europiečiai.. o kai išgirdau lenkų kalbą, visai tarsi kaimynus pamačiau… Pabendravome.
Labai mėgstu stebėti vietinius žmones, kaip jie bendrauja, elgiasi, jų įpročius. Įdomūs buvo polo žaidėjai. Jie nebuvo emocionalūs, sakyčiau, susikaupę. Ant savo arklių sėdėjo, tarsi, įsispaudę prie žemės. Matyt, kad pasiektų kamuolį.

Šaudymas iš lankų

Prieš polo rungtynes šaudė iš lankų. Buvo ir jaunų vaikinų, ir senų veteranų. Perduoda žinias ir išmintį jaunimui… O viskas yra lydima muzika. Muzikantai grojo ant specialių, vietinių būgnų, taip palaikydami ir skatindami žaidėjus. Tada išbėgo du personažai, kurie šoko, vaidino ir maivėsi. Taip pat ir šoko ir dainavo keli moterų kolektyvai.

Šaudymas iš lanko yra praktikuojamas beveik kiekviename kaime. Nors visas kaimas susirenka esant progai, šaudymas iš lanko yra praktikuojamas tik vyrų. Šaudymo iš lanko varžybos kaip ir polo yra lydimas muzikos ir šokių kolektyvų.
Vėliau, paplitus kitoms sporto šakoms kaip futbolas, kriketas ir tinklinis, ledo ritulys tapo labai populiarus. Ledo ritulys yra žaidžiamas ant užšalusių upių ar kitų vandens telkinių. Kiekvienais metais Lehe vyksta ledo ritulio turnyrai.

Polo

Nors kilmė nėra aiški, polo buvo žaidžiamas Ladake amžiais. Istoriškai manoma, kad polo atsirado Ladake iš Baltistano, karaliaujant Karaliui Džamjang Namgjalui 16tame amžiuje. Dabartinis Leho turgus iš tiesų, buvo vieta, kur buvo žaidžiamas šis sportas. Žaidimas yra Ladako kultūrinių tradicijų dalis ir dėlto jis išliko per amžius, o kituose regionuose dingo. Zanskaro mažaaukščiai poniai, kurie ypatingai tinka dideliam aukščiui, buvo labai tinkami šiam žaidimui. Tradiciškai, polo lazdos ašmenys buvo pagaminti iš jako rago, o kita lazdos dalis pagaminta iš gluosnio medienos. Žaidime naudojamas kamuolys buvo gaminamas iš gluosnio medžio šaknų, kurie yra apvalios formos. Tačiau, šiais laikais žaidžiama naudojant įprastas polo žaidimui tinkamas lazdas, taip pat priemones saugumui kaip šalmai ir pirštinės. Įdomiai yra derinamas sportas su muzika. Muzikuoja vyrukai su daman ir surna (būgnai ir obojus), kurie motyvuoja žaidėjus. Polo būna ir kaip savarankiškas, atskiras renginys, ir kaip Ladako festivalių dalis.

Daugiau informacijos galite sužinoti facebook grupėje.

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

sėkmingai užsiprenumeravote!