Dinaminė mankšta kūdikiams

Pagrindinis dinaminės mankštos tikslas – atverti gamtos duotą vaiko organizmo potencialą, suteikti galimybę gamtai realizuoti savo evoliucines programas, veikti vaiko gebėjimą vaikščioti, sėdėti. Be to, mažylis susipažįsta su savo kūno sandara, suvokia kaip jis dirba, įsitempia, atsipalaiduoja, kokios jo galimybės ir kur jų riba.

Dinaminiai pratimai

Dinaminiai pratimai –

atliekami sukant, apverčiant kūną, laikant kūdikį už/ant rankų.  Šiuo atveju raumenys paeiliui susitraukia ir atsipalaiduoja, o kūnas ar jo dalys juda erdvėje. Dinaminiai pratimai skirti jėgai, greičiui, lankstumui, orientacijai laike ir erdvėje vystyti, taip pat valiai, drąsai, ryžtingumui  ir kitiems bruožams formuoti.

Statinius pratimus
1.	Vaikas auga energingas

Dinaminės mankštos nauda:

  1. Vaikas auga energingas, judrus, aktyvus, turi puikią koordinaciją, greitą reakciją, gerą apetitą ir stiprų miegą.
  2. Dinaminės mankštos užsiėmimai stiprina atramos ir judėjimo sistemą, aktyvina medžiagų apykaitos procesus, stimuliuoja vidaus organų darbą, vysto judesių koordinaciją ir vestibuliarinį aparatą.
  3. Svarbi ir vaikų traumų profilaktika – dinaminė mankšta stiprina sąnarius ir vysto vaiko gebėjimą adekvačiai reaguoti kūnu pavojingoje situacijoje. Paaugęs vaikas geriau valdo savo kūną, todėl kristi jam nėra taip pavojinga kaip nemankštintam vaikui.
  4. Aktyvus judėjimas gerina organizmo kraujotaką, todėl stiprėja širdies ir kraujagyslių veikla, taip pat ir imuninė sistema. Organizmas prisitaiko prie krūvio, taigi ir prie aplinkos pokyčių stresinio poveikio.

Dinaminė mankšta koreguoja:

  1. Esant gimdymo traumai ar padidėjusio/sumažėjusio raumenų tonuso diagnozei, dinaminė mankšta gali padėti išspręsti tam tikras problemas. Esant sumažėjusiam raumenų tonusui, mes verčiame “tingiuosius” raumenis įsitempti ir dirbti, padidėjusio raumenų aktyvumo atveju “įtemptieji” raumenys apšyla ir atsipalaiduoja.

Statinius pratimus

atliekant su vaiku, jis nejuda, jo raumenys nekeičia savo konfigūracijos, bet įtampa juose didėja. Vystosi jėga ir raumenų ištvermė, stiprėja atramos ir judėjimo aparatas, išsivysto pusiausvyros pojūtis įvairiose pozose, formuojasi valią ugdyti padedančios charakterio savybės – kantrybė, uolumas ir kiti. Tai yra kūdikių joga.

Ryšys su vaiku

Dinaminė mankšta, tai viena iš daugelio tėvų ir vaiko bendravimo formų: galimybė pamatyti mamos ar tėčio šypseną ir akis, išgirsti artimą balsą, pajausti rankas. Tokiomis akimirkomis (jei suaugęs žmogus, atliekantis su kūdikiu dinaminę mankštą, pats yra ramus ir pozityvai nusiteikęs), formuojamas vaiko pasitikėjimas pasauliu ir aplinkiniais žmonėmis.

Vedu individualius dinaminės mankštos užsiėmimus.

Trukmė – 1 val.

Susiję straipsniai

Susijęs

Žaidimų ir pasakų svarba vaikams

Žaidimų ir pasakų svarba vaikams

Žaidimas yra veikla, turinti prasmę ir tikrai pateisina savo egzistavimą. Skaičiau, kad tokie mokslininkai kaip Einšteinas, Darvinas, Plankas, Amperas ir kt savo atradimų metu jautė tokį pat malonumą ir džiugesį kaip ir vaikai žaidimo metu.Kai kurie mąstytojai (Martin...

read more
Kaip 5 elementai veikia mūsų sveikatą

Kaip 5 elementai veikia mūsų sveikatą

Žemės planeta atsirado erdvėje, kur susiformavo Vėjo elementas. Jo judrumas sudarė Ugnies elemento šilumą, šių trijų elementų sąveika sudarė Žemės elementą. Visi keturi elementai davė gyvybę, srovė – Vandens elementą. Bet Erdvė yra visuose elementuose.Žmogaus kūnas...

read more
SEKITE MUS

Laba diena, norėtume padėkoti ir tik geriausiais žodžiais pasidalinti savo patirtimi apie dinaminę mankštą. Apie trenerę Jolantą ir dinaminę mankštą sužinojome visai atsitiktinai, pamatę pažįstamų mergaitę, kuri būdama 9 mėn. buvo labai stipri ir kordinuota. Tuomet vaikų dar neturėjome, tačiau jau tada abu su vyru žinojome, jog ir mes savo vaikučiams darysime dinaminę mankštą. Todėl gimus pirmagimiui susisiekėme su trenere ir pradėjome sportuoti. Prisipažinsiu, man kaip mamai, kai pirmą kartą pamačiau pratimus buvo šiek tiek baisu, ar tikrai mano vaikučiui patiks, ar tikrai aš sugebėsiu padaryti viską teisingai. Bet trenerė labai nuostabi! visada labai atsakingai viską paaiškino, pataisė jei darėme klaidas. Ir kada 100% žinai ką darai, visa baimė dingo! Visuose vaikuose dinaminės mankštos nauda akivaizdi. Vyriausias sūnus – labai kordinuotas, ir nuo mažų dienų, tarsi moka kristi, nes taip susikordinuoja, kad nukristų kuo švelniau. Vidurinė dukrytė – pradėjo labai anksti sėdėti, ropoti vaikščioti. Ir viską daryti labai stabiliai. O mažiausioji, beprotiškai stipri, labai noriai visur laipioja, bet svarbiausia, kad labai jaučia savo galias, ir niekada nelips tiek, kad pati negalėtų nulipti. Ji būdama 1m.2mėn viena pati užlipdavo ir nulipdavo nuo švediškos sienelės! Galiu tik pasidžiaugti, kad darėme vaikams dinaminę mankštą, nes jos nauda akivaizdi. Ir nuoširdžiausiai dėkojame trenerei Jolantai – už žinias, rūpestį, meilę ir visuomet malonų bendradarbiavimą.

Šarūnė Jokūbaitienė

Mūsų šeimai dinaminė mankšta padėjo išpildyti mūsų mažylio didelį norą judėti kai jis buvo vos 3,5 mėnesio. Negaliu pasakyti, kad vaikas tapo ramesnis, galbūt net atvirkščiai, jis “paragavo” savo galimybes, tapo ne tik tvirtesnio kūno, bet ir sielos, nes gavo pasitikėjimą savimi. Tad uztikrintai galiu pasakyti, kad vaikas tapo laimingesnis ir esu tikra, kad dinaminė mankšta pakeitė sūnaus gyvenimą. Taip pat padėjo man (kaip mamai) pasitikėti savo sūnumi ir suprasti kokie stiprūs yra kūdikiai: stiprus kūnas, dvasia ir didžiausias noras – judėjimas. Na ir dar – sėdint namuose 24/7 su 3,5 mėnesių kūdikiu nori nenori turi klausimą – o ką daryti visą tą laiką? Nešioti ant rankų? Mintis nebloga, bet mano sūnui tas atsibodo greičiau negu man 🙂 Ant nugaros gulėti jau buvo nebeįdomu, ant pilvo dar ilgai nepagulėsi, o su dinamine mankšta tu gali tiesiog skristi! Ar ne tokia yra visos žmonijos svajonė? Tai gerai, kad visos svajonės išsipildo 🙂

Jekaterina Jankevičienė

Prisijunkite

Prenumeruokite naujinius ir pasiūlymus

Gaukite naujausią informaciją apie „Inzzzpiration“ pasiūlymus, nuolaidas ir renginius užsiprenumeruodami el. Pašto atnaujinimus!

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

sėkmingai užsiprenumeravote!