Nardymas ir plaukimas kūdikiams ir vaikams

Plaukimas – ypatingas sportas. Čia veikia beveik visi pagrindiniai organizmo raumenys, o krūvis stuburui minimalus. Plaukimas vysto širdies-kraujagyslių sistemą, didina ištvermę ir teigiamai veikia kvėpavimą: plaučiai išsitiesia, o jų tūris didėja. Dauguma naujagimių labai mėgsta vandenį: jie devynis mėnesius pliuškenosi mamos pilvelyje.

Plaukimas

Ką duoda vaikui nuolatinis ir ilgas buvimas vandenyje?

Plaukiojančių kūdikių  fizinio išsivystymo lygis aukštesnis. Jų judesiai koordinuoti, raumenys stiprūs, greita reakcija, stabili nervų sistema. Dėl nuolatinių treniruočių vandenyje greitėja judesių sausumoje formavimasis.
Plaukiojantys kūdikiai anksčiau pradeda sėdėti, stovėti, šliaužioti ir vaikščioti. Įrodyta, kad  nuo gimimo plaukiojančių vaikų fiziologinės sistemos vystosi greičiau ir anksčiau. Toks vaikas greičiau vystosi ne tik fiziškai, bet ir psichiškai. Reikia tik sudaryti jam plačias veiklos (šokimas, dainavimas ir t.t.) galimybes.
Plaukiojantys nuo gimimo kūdikiai drąsūs, savarankiški, aktyvūs. Vystosi jų orientacija erdvės ir laiko atžvilgiu, anksčiau pasireiškia  pažintinis tyrinėjimo instinktas, didesni prisitaikymo gebėjimai.

Plaukimas – tai paskatinimas pasąmonei valdyti psichiką, emocijas, susidoroti su savo baimėmis. Psichologai, tyrinėję „vandens“ vaikus, pažymi jų draugiškumą, norą padėti kitiems.

Vanduo ypač naudingas yra neišnešiotukams: kūnas jame sveria mažiau, ir mažyliai greičiau vejasi savo bendraamžius su normaliu kūno svoriu.
Metukų vaikas, kuris moka plaukti – tai realu. Iš pradžių vaikai mokosi plaukti po vandeniu, tada po truputį pradeda laikytis ant paviršiaus. Taigi išvada – kad vaikas išmoktų plaukti, iš pradžių jį reikia išmokyti nardyti.

Dažniausiai iš pradžių mažyliai nėra sužavėti šios idėjos, ir reikia šiek tiek tėvų kantrybės parodyti, kad nerti – tai nuostabu. Ar verta įdėti kantrybės ir pastangų? Štai kelios mintys:
• Plaukimas stiprina sveikatą, o mokėjimas užlaikyti orą po vandeniu vysto plaučius.
• Ankstyvas plaukimas – garantija, kad vaikas nebijos vandens ir nepaskęs atsitiktinai nukritęs į vandenį.
• Po plaukimo vaikai gerai miega. Plaukite kartu su vaiku ir naktį gerai miegokite.
• Nardymas – geras būdas praplauti nosį ir pagydyti slogą.
• Plaukimas kartu su tėvais baseline – puikus visos šeimos poilsis.
• Užsiimant plaukimu, mokotės bendrauti su vaiku ir suprasti jį, jo signalus.

Mama yra geriausias mokytojas. Ir sėkmė priklauso nuo mamos pasitikėjimo. Geriausia pradėti iškart po gimimo: juk artėjant trims mėnesiams kvėpavimo užlaikymo refleksas dingsta. Pirmus kelis mėnesius nardyti galima namuose, vonioje. Nuo dviejų trijų mėnesių, kai vonia jau per maža, vertėtų eiti į baseiną.

Vedu individualius ir grupinius nardymo užsiėmimus kūdikiams ir plaukimo užsiėmimus vaikams iki 6 metų.

Laikas – 30-60 min. Dažnumas – sutartinis.

Susiję straipsniai

Susijęs

Žaidimų ir pasakų svarba vaikams

Žaidimų ir pasakų svarba vaikams

Žaidimas yra veikla, turinti prasmę ir tikrai pateisina savo egzistavimą. Skaičiau, kad tokie mokslininkai kaip Einšteinas, Darvinas, Plankas, Amperas ir kt savo atradimų metu jautė tokį pat malonumą ir džiugesį kaip ir vaikai žaidimo metu.Kai kurie mąstytojai (Martin...

read more
Kaip 5 elementai veikia mūsų sveikatą

Kaip 5 elementai veikia mūsų sveikatą

Žemės planeta atsirado erdvėje, kur susiformavo Vėjo elementas. Jo judrumas sudarė Ugnies elemento šilumą, šių trijų elementų sąveika sudarė Žemės elementą. Visi keturi elementai davė gyvybę, srovė – Vandens elementą. Bet Erdvė yra visuose elementuose.Žmogaus kūnas...

read more
SEKITE MUS

Su vos gimusia dukryte pradejom daryti dinamine mankšta 2 kartus į diena iki metų laiko. Lygegrečiai ir vonioje prileistoje vandens taip pat nardėme. 2 metukų pradėjo vaikščioti į kūdikių baseiną pas Jolanta Motiejūniene, As ir mano dukryte labai dekingi už pagalba įveikiant nardymo ir plaukimo kliūtis. Būdama 5 metų dukrytė jau savarankiškai plaukia tiek ant pilvo tiek ant nugaros tad dėka pirminių pamokų esame puikiai pasiruošę dideliems iššūkiams. Linkiu, kad kiekvieni tėvai nepabijotų su kūdikiais kartu pasidžiaugti darant dinamine mankštą ar tai nardant baseine prižiūrint puikiam specialistui.

Andrius Jang

Pas Jolantą plaukti mokosi jau antroji mūsų dukrytė. Kitų plaukimo trenerių net ir nesvarstėm, nes mūsų vyresnioji nardyti ir plaukti išmoko būtent Jolantos pamokose be streso, smagiai ir gana greitai:) Visos metodikos esmė – vandens baimės panaikinomas ir pasitikėjimo tarp mokytojo ir mokinio suformavimas ir palaikymas. Pirmiausia mokoma laisvai jaustis vandenyje, nebijoti net, kai panirsti po vandeniu, tuomet nardyti ir kai jau vaikas pradeda nardyti, artėjama prie plaukimo gebėjimų suformavimo ir ugdymo (nes vaikas jau sugeba vis ilgiau išlaikyti galvą virš vandens). Abi dukrytės pradžioje tikrai nesijautė kaip žuvys vandenyje, bet nejučia, žaidimo forma padėjo joms pačioms siekti vis toliau nunerti, vis ilgiau išsikaikyti virš vandens ir pan. Tuomet tobulėjimas jau buvo spartus:) Dėkojame Jolantai, kad mūsų žuvytės dievina vandenį, pačios plaunasi galvas be ašarų (tas irgi didelis pliusas:) ) i r mes drąsiai su jomis jaučiamės prie iš esmės visų vandens telkinių!

Justina ir Evaldas Dūdoniai

Prisijunkite

Prenumeruokite naujinius ir pasiūlymus

Gaukite naujausią informaciją apie „Inzzzpiration“ pasiūlymus, nuolaidas ir renginius užsiprenumeruodami el. Pašto atnaujinimus!

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

sėkmingai užsiprenumeravote!