Tibeto medicinos konsultacijos ir procedūros

0 comments

Parašyta Jolanta

1 birželio, 2020

Tradicinė Tibeto medicina yra holistinė sistema, tai reiškia, kad ji nagrinėja žmogaus poreikius kaip visumą – kūną, protą ir sielą. Tai apima žmogaus vidinę aplinką, taip pat – būdus, kuriais žmogus bendrauja su išorine aplinka.

Tibeto medicina nepaprastai sena, jai net 1300 metų. Šis medicinos mokslas artimai susijęs su budizmo filosofija, kuri tvirtina, kad tarp kūno ir dvasios yra labai glaudus ryšys. Pasak senųjų raštų, visos ligos kyla dėl trijų mūsų ydų, „trijų rūšių nuodų“: godumo, neapykantos ir kvailumo. Ilgainiui šie nuodijantys jausmai pažeidžia tris svarbiausias kūno energijos sistemas, vadinamąsias „nepas“ – lung, tripa ir beken. Šių sistemų sutrikimai ir sukelia ligas.

Tradicinė Tibeto medicina

Tibeto medicina gydo žmones atsižvelgdama į tai, kokiam energijos tipui jie priklauso – lung, tripa ar beken. Šiuo požiūriu ji panaši į indų ajurvedą, kurioje gydymas parenkamas pagal tai, kokia biologinė energija žmoguje dominuoja – vata, pita ar kapha.

Tibeto medicina siekia suprasti ligos priežastį ir atsakyti į klausimą, kodėl sutriko minėtų energijų pusiausvyra. Ligos diagnozuojamos nuodugniai apklausiant ligonį, apžiūrint liežuvį, analizuojant šlapimą ir labai sudėtingu metodu tikrinant pulsą. Visa tai iš tiesų daug pasako apie tikrąją fizinę, protinę ir emocinę paciento būseną. Ją supratę, gydytojai pasiūlo įvairius natūralius gydymo būdus, padėsiančius atkurti trijų njepų harmoniją ir pusiausvyrą.

Tibeto medicina

Tibeto medicinos pagrindą sudaro penkių elementų ir trijų pradų teorija. Penki elementai – oras, ugnis, vanduo, žemė ir erdvė – suvokiami kiek kitaip nei Vakarų kultūroje. Šie penki elementai sukuria materiją, kuri pasireiškia per tris subtiliuosius pradus, arba tris energijas. Vėjo energija (lung) – judėjimo elementas, yra visų fiziologinių funkcijų jėga, tulžies energija (tripa) – karščio elementas, atsako už virškinimą ir medžiagų apykaitą, o gleivės (beken) – stabilizuojantis ir šaldantis elementas, reguliuoja kūno skysčius bei sukuria kūno struktūrą. Jei vyrauja šių trijų kūno energijų pusiausvyra, žmogus yra sveikas. Žmogų stengiamasi išgydyti, atkuriant pusiausvyrą.

Tibeto medicinoje gydymui naudojama viskas, kas sukurta gamtos. Juk ir ligos, ir vaistai yra vienos prigimties, dėl to jie veikia vieni kitus. Gydymui dažniausiai naudojami įvairūs augalai, grybai, mineralai, gyvulinės kilmės preparatai, brangakmeniai, metalai. Taikomos įvairios dietos, mankšta, tam tikrų kūno taškų šildymas smilkstančiomis vaistažolėmis (moksibustija), organizmo valymas ir Tibeto akupunktūra. Negaluojantiems ar norintiems sustiprinti sveikatą siūloma pabandyti įvairius meditacijų būdus. Tibeto medicinos specialistai dirba išsamias klinikines žinias derindami su dvasios tobulinimo menu.

Kodėl taip svarbu subalansuoti energiją? Nes joje slypi visų ligų priežastys. Jeigu pykstate, jūsų kūną užvaldo karštis. Tada gali prasidėti uždegimai, pakyla kraujo spaudimas. Jeigu pavydite, šis jausmas taip pat tampa liga. Jeigu jūs kvailai elgiatės, prasideda šalčio ligos: nutukimas, augliai.
Tibeto medikai naikina ligų priežastis, aiškina žmonėms, ką reiktų daryti, kad nesirgtų.

Susiję straipsniai

Susijęs

Akmenų magiškas pasaulis / Koralai

Akmenų magiškas pasaulis / Koralai

Tibeto medicinoje koralai įeina į sudėtį vaistų, skirtų kepenims, apsinuodijimams, esant nervų sistemos funkcijų sutrikimui. Koralai valo kraują, padeda nuo nuodų. Rytuose liaudies gyduoliai naudoja balto koralo miltelius, kad po lūžių kaulai geriau suaugtų. Šis akmuo...

read more
Nuo ko viskas prasidėjo

Nuo ko viskas prasidėjo

Besitvarkydama, aptikau senus žurnalus… mano pradžia, pradžia motinystės, mokymo/ugdymo patirties, įkvėpimo ir įsijautimo į perdavimą vaikams gyvenimo…Kai gimė pirmas vaikas, mano pirmos mintys buvo ką daryti, kad vaikui būtų įdomu augti, gyventi. Juk vaikas priims...

read more
Guasca / Colombia is not Columbia 2020

Guasca / Colombia is not Columbia 2020

Guasca Kelios valandos kelio nuo Bogotos ir jau esame gamtoje. Guasca… pievos, tolumoje matomi kalnai, dieną – maloni šiluma, vakare – šaltukas toks, kad traukti iš lagamino tenka visus savo rūbus. Čia gana drėgna ir oras keičiasi kelis kartus per dieną. Tai čia saulė...

read more
SEKITE MUS
Neįkainojama patirtis sutikti žmones, galinčius supažindinti su kitokiu požiūriu į savo ir ne tik kūną. Draugystė, prasidėjusi beveik prieš šešerius metus, leido pažinti ir pajausti, kiek dinaminė mankšta gali būti naudinga kūdikio, o kartu ir visų šeimos narių, emocinei ir fizinei gerovei, kiek kitoks požiūris į maistą ir jo vartojimą tada, kada jį galima ir reikia vartoti, ir vengiant, kai jo nereikia, gali padėti išvengti sezoninių, o gal ir ne tik, ligų, o net ir su jomis susidūrus, kaip padėti kūnui jas įveikti nenaudojant mums taip įprastos medicinos priemonių. Ačiū, Jolanta, už šią tiek metų besitęsiančią draugystę. 
Lina Dzindzeletaite

Jolantos gydymas, mitybos ir sveikatinimosi patarimai pastatė mane ant kojų ir grąžino į normalų gyvenimą tiesiogine šių žodžių prasme.
Į Jolantą kreipiausi tuomet, kai prasirgus plaučių uždegimu iškart sekė vis atsinaujinantis sinusitas ir žarnyno virusas. Tradicinės medicinos gydytojai jau tik gūžčiojo pečiais, rinko dar nenaudotus antibiotikus, o dėl imuniteto atstatymo mažai ką galėjo pakomentuoti.
Tibeto medicina, Jolantos asmeninis dėmesys, parinktos procedūros, augaliniai vaistai, mitybos ir kiti patarimai padėjo tiek man atstatyti sveikatą, tiek ir mūsų vaikus sustiprinti, kurie taip pat jau daug mažiau ir lengviau serga. Esu labai dėkinga Jolantai už visą pagalbą ir galimybę kreiptis į ją, kai tik ko prireikia.
Ruta Lelyte Ambrozaitiene

Prisijunkite

Prenumeruokite naujinius ir pasiūlymus

Gaukite naujausią informaciją apie „Inzzzpiration“ pasiūlymus, nuolaidas ir renginius užsiprenumeruodami el. Pašto atnaujinimus!

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

sėkmingai užsiprenumeravote!