Kalbant apie Liuksemburgą, man kyla apibūdinimai žalias, ramus, sutvarkytas ir tuo pačiu natūralus, harmoningas. Aš galvojau Lietuva yra labai žalia, o pasirodo Liuksemburgas dar žalesnis.
Pats miestas yra žalias, paprastuose parkeliuose architektų art objektai – statulos. Miestas atrodo neužgriozdintas, beveik visi namai yra mažaaukštės statybos ir individualūs namai. Prie namų kiemeliai tobulai sutvarkyti, sukarpyti, lyg dieną naktį ten dirbtų šeimininkai ar sodininkai. Tuo pačiu ir neperkrauti, nekičiniai.
Tik miesto centre kažkiek daugiaaukščių, kur ir dirba Europos Sąjungos valdžios organų darbuotojai. Šiek tiek paėjus, persijungti lengva į gamtą, istoriją miesto centre. Iš viršaus galima žvelgti žemyn, į Abatiją. Tada leistis žemyn, pasivikščioti palei upelį, pasijausti užmiesty, pavinguriuoti Abatijos kiemukais. Architektūra ir žolynai, gėlynai gyvena kartu harmonijoje.

Vianden pilis


Pavažiavus tolėliau nuo sostinės, galima pamatyti pilis vieną po kitos. Vieną didžiausių Liuksemburge pilių yra Vianden pilis. Šalia upė, palei kurią malonu pasivaikščioti, pasėdėti ant suoliukų ar pasideginti ant šezlongų bei pasigrožėti pilimi iš toliau. Pakilti į pilį įdomu yra funikulieriumi, iš kurio malonu akį paganyti po žalias apylinkes. Pilyje galima apsižvalgyti po sales, kur susipažinsite su vietine istorija. Visai gera trumpam pasinerti į riterių laikus.
O aplink pilį restoranų, kavinių maloniai pasisėdėti ir pasigrožėti aplinka.

Vynuogynai


Aš vynuogynuose buvau pirmą kartą. Jauni, seni krūmai driekiasi lygiomis eilutėmis tolyn. Originali vieta pasivaikščiojimams. Takai tarp vynuogynų aukštyn, žemyn, galima eiti ir eiti. Kaip tam tikram miške esu.

Kriokliai ir gamta


Miškai Liuksemburge paliekami natūralūs. Nuvirtę medžiai, užžėlę, jie sudaro laukinės, natūralios gamtos įspūdį. Tad pasivaikščioti miško takais, pasigrožėti upeliu ir kriokliais, pasėdėti ant akmenų ir pašokinėti akmenimis upėje – suras užsiėmimą ir vyresni, ir vaikai. O pasivaikščiojimo takų yra trumpesnių ir ilgesnių – jūsų norui rinkitės.

Mandorf


Norite SPA procedūrų, pasilepinti, atsipalaiduoti, praleisti lėtą dieną – jums čia. Baseinas ir kiti malonumai patalpoje, nuostabus parkas pasivaikščiojimams, oranžerija, rožynas, gėlynas kvapų ir regėjimo terapijai… Tiesiog džiaukimės kiekviena diena, gyvenimo suteikiamu mums gėriu…


Šengenas


Būtent šiame mažame miestelyje buvo pasirašyta Šengeno sutartis, kurios dėka mes galime keliauti laisvai Europoje. Pasirašė 5 šalys – Belgija, Liuksemburgas, Nyderlandai, Prancūzija ir Vokietija. Vėliau prie jų jungėsi kitos šalys. Ir dabar mes turime puikią galimybę keliauti po Europą kur tik norime laisvai.

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

sėkmingai užsiprenumeravote!