Vaikams reikia kuo daugiau teigiamo pasakoti apie kvėpavimą. Taisyklingai kvėpuoti žmogui yra labai svarbu. Kvėpavimas – tai gyvenimas, tai kūno ventiliavimas. Kvėpavimas padaro žmogų sveiką arba ligotą. Viskas pasaulyje kvėpuoja – gyvūnai, augalai, žemė. Pasakokime vaikams, kad oras reikalingas kiekvienai ląstelei, kitaip ji negalės gyventi.

Vaikams nuo 4 iki 8 metų

galime duoti jau šiek tiek kvėpavimo pratimų. Pasakokime apie plaučius, jų sandarą, kaip jie kvėpuoja. Kodėl užlaikius kvėpavimą, norisi būtinai kvėpuoti? Kodėl dažnai kvėpuojant, svaigsta galva? Kas yra įkvėpimas ir iškvėpimas.

Šiuo laikotarpiu galėtume vaikus mokyti tokių kvėpavimų:

  1. Pilnas jogų kvėpavimas. Įsivaizduokime, kad mūsų viduje yra ilgos formos oro balionėlis. Puskime jį iš pradžių apačioje, pilve, tada puskime krūtinėje, vėliau – kur kaklas. Po to balionėlį atrišame ir jis išpučia orą taip pat nuo pilvo, po to krūtinėje ir aukščiau. Galime balionėlį įsivaizduoti kokios nors spalvos.
  2. Trumpi kvėpavimai. Įsivaizduokime, kad pripūtėme balionėlį ir dabar neišleidžiame jo, o grožimės juo, ir lėtai išpučiame.
  3. Valomasis kvėpavimas. Atsistokime ir įsivaizduokime, kas esame didelis garvežys. Artėjame prie stoties ir kaip mašinistas spaudžia tu-tu-tu, mes iškvėpiame po truputį pro lūpas.

Vaikams nuo 8 metų

galime papildyti kvėpavimus atliekant jogos pratimus. Jogoje visada dalyvauja kvėpavimas.

  1. Sėdime lotose ar turkiškai. Įkvėpiame, pauzė, iškvepiame. Įkvėpimas ir iškvėpimas lygūs. Galime skaičiuoti vaikams. Įkvėpus pauzę laikome ilgiau. (Šis pratimas valo kraują). Atlikti 3 kartus.

2. Stovime, rankos nuleistos prie kūno. Įkvėpus pakelti per šonus rankas, delnus sujungti, rankas ištiesti. Užlaikius kvėpavimą pasitempti į viršų. Su iškvėpimu nuleisti rankas pro šonus. Atlikti 3 kartus.

3. Stovime, rankos nuleistos prie kūno. Įkvėpti, su iškvėpimu pasilenkti į priekį. Su įkvėpimu grįžti į pradinę padėtį, su iškvėpimu pasilenkti atgal. Su įkvėpimu grįžti įpradinę padėtį, su iškvėpimu pasilenkti į vieną pusę. Tą patį į kitą pusę. Atlikti 3 kartus.

Rekomendacijos atliekant kvėpavimo pratimus:

  1. Atlikinėti kvėpavimo pratimus geriau su suaugusiųjų priežiūra, ypač žinančių ir galinčių pakoreguoti.

2. Atliekant jogą ar kvėpavimo pratimus labai svarbu suprasti naudą ir džiaugtis tuo.

3. Svarbus momentas atliekant pratimus yra tiesus stuburas.

4. Neskubėti atliekant kvėpavimo pratimus, geriau palaipsniui.

5. Atlikime kvėpavimo pratimus lauke arba namuose vėdinamame kambaryje.

6. Rytuose manoma, kad žmogaus gyvenimui yra skirtas tam tikras kiekis įkvėpimų ir iškvėpimų ir pailginti gyvenimą galima sulėtinus kvėpavimą. Prie tos pačios išvados priėjo tyrimų rezultatai, kurių metu buvo palyginti įvairių gyvūnų kvėpavimo dažniai su jų gyvenimo trukme. Išaiškėjo, jog esti tiesioginė sąsaja tarp lėto kvėpavimo ir ilgesnės gyvenimo trukmės. Mokslininkai atliko įdomų tyrimą. Jie sulygino dviejų žmonių grupių kvėpavimo dažnius – su stipria ir su silpna kvėpavimo sistema. Pasirodo “silpnų nervų” žmonės kvėpuoja dažniau negu žmonės su stipria nervų sistema. O sulėtinti kvėpavimo dažnį galima ilginant įkvėpimus ir iškvėpimus, ilginant užlaikymą tarp jų, besitreniruojantis kvėpavimo mankštomis.

7. Yra pratimų, kur reikia kvėpuoti burna. Yra pratimų, kur reikia kvėpuoti nosimi. Tai priklauso nuo pratimų ir tikslo, ką siekiame.

8. Idealiausia atlikinėti šiuos pratimus žaidimo forma. Imituokime gyvūnus, kvėpuokime ilgai kaip meška, greitai kaip kiškis ir panašiai.

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

sėkmingai užsiprenumeravote!