Nuostabūs Himalajai 2017 | Matho vienuolynas

Oj kokie šaunuoliai, tie Matho vienuolyno gyventojai ir prižiūrėtojai. Kokie energingi ir darbštūs… Vienuolynas pats nėra didelis. Bet vyksta daug darbų. Vieni žmonės – restauratoriai, dirba ties istorinių thankų, paveikslų, audinių ir kitų išlikusių daiktų restauravimu. Kiti, vyrai – staliai gamina būsimo muziejaus baldus, kuria aplinką.
Visi vienuolynai turi savo vizijas, tikslus, kažką restauruoja, stato. Jei tai senovinis vienuolynas, šalia stato naują vienuolyną. Dailininkai apipavidalina vienuolynų sienas. Tai trunka daug metų.


Matho vienuolynas yra 26 km nuo Leho, ant nedidelės kalvos viršūnės. Įkūrė šį vienuolyną 15 amžiuje Tibeto mokslininkas Dordžė Palsang, o žemę vienuolynui padovanojo karalius Dragpa Bunde. Šiame vienuolyne vyksta praktikos pagal  sakja tradiciją. 16 amžiuje vienuolynas buvo beveik sugriautas musulmonų pajėgų, o karalius įkalintas. Vėliau jis buvo išlaisvintas ir Sakya Lama Chokyi Lodo ėmė mokestį iš vienuolyno. Visi pinigai buvo skirti vienuoliams keliauti iš čia į Tibetą studijuoti, ir paskui grįžti į Matho, praktikuoti jų naujas žinias ir perduoti jauniems vienuoliams.
Čia yra sena ir nauja šventyklos, šventyklėlių Dharmos saugotojams. Taip pat vienuolyne atsiminimuose visada Sakya Panditas, vienas didžiausių Sakya tradicijos pavyzdžių. Taip pat šalia yra Dordžė Palsango urvas, kuriame jis meditavo atvykęs čia pirmą kartą.
Šiuo metu vienuolyne vyksta senovinių relikvijų rekonstrukcija ir naujų gaminimas. Gonkhang yra viršutiniame aukšte ir yra gana tamsus kambarys, skirtas specialiai orakulams. Moterys neįleidžiamos į šį kambarį. Yra sena ir nauja šventyklos Kanjur Lakhang. Šventyklėlėje įkūrėjo paveikslas, kiti žinomi paveikslai kaip Mahdžušrio, Majtrėjos. Dolma Lakhange yra Dolmos atvaizdai.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.