Tibeto medicinoje koralai įeina į sudėtį vaistų, skirtų kepenims, apsinuodijimams, esant nervų sistemos funkcijų sutrikimui. Koralai valo kraują, padeda nuo nuodų. Rytuose liaudies gyduoliai naudoja balto koralo miltelius, kad po lūžių kaulai geriau suaugtų. Šis akmuo turi vieną ypatybę – jis nesunkiai suauga su įvairiais žinduolių kaulais ir jis neatmetamas.
Fitoterapeutai mano, kad koralai gerina kraujotaką, širdies-kraujagyslių sistemą. Rožiniai koralai gerai padeda esant nemigai, ramina nervų sistemą. Manoma, kad koralų karoliai gali padėti atsikratyti galvos skausmų ir gerklės skausmų. Kai kuriose šalyse koralus naudojo kaip kontracepcinę priemonę.
Šiuolaikiniai tyrimai išsiaiškino, kad koralas – šaltinis vertingų hormonų, kurie teigiamai veikia žmogaus organizmą.
Gamtoje yra žinoma daugiau kaip 2500 koralų rūšių, spalvinėje gamoje skiriama 350 atspalvių. Koralo spalva priklauso nuo organinių junginių sudėties ir kiekio. Galima pamatyti ne tik rožinius, baltus ir raudonus, bet ir oranžinius, žydrus ir juodus koralus. Koralo gabaliukas tai koralinių polipų, mažų jūros gyvūnėlių, supresuoti griaučiai. Šie gyvūnėliai gyvena šiltose jūrose. Jie panašūs į gyvūnus. O savo griaučius augina iš kalcio, kurį gauna vandenyje.

Koralų istorija

Anksčiau visi laikė koralus augalais, iki pat 1827 metų. Šiais metais prancūzų gydytojas Peisonelis įrodė, kad tai gyvūnai.
Polipo griaučiai, kurie yra kūno viduje, skirtas palaikyti ir apsaugoti organizmą ir auga kartu su juo. Jis tvirtas kaip akmuo. Kai polipas miršta, griaučiai lieka. Jie tarnaus naujam polipui augintis nuosavus griaučius. Taip veisiasi koralai. Vandenyse, kur polipai gyvena tūkstantmečius, koralų sambūriai sudaro rifus ir salas.
Prie koralų dažniausiai labai aktyvus povandeninis gyvenimas – leidžiantis po vandenius galima pamatyti daug ryškių tropinių žuvyčių. Daug koralų Indijos vandenyne, šalia Australijos ir Sicilijos. Didžiausia jų vieta yra Didysis koralinis rifas Koralų jūroje prie Australijos.
Koralus naudoja juvelyrikos papuošalams, kuriems vertingi yra laikomi juodi, balti, perlamutriniai, raudoni ir rožiniai koralai.
Kaip ir situacijoje su perlais, dėl aukštos koralų kainos, atsirado daug netikrų perlų.

Koralų reikšmė

Yra daug prietarų, susijusių su koralais. Senovės Graikijoje tikėjo, kad jie ilgina gyvenimą. Romiečiai kabino koralo gabaliukus vaikams ant kaklo, kad apsaugotų nuo pavojaus. Italijoje tokius papuošalus iki šiol nešioja nuo “piktos akies”. Viduramžio Europoje koralas simbolizavo nekaltybę. Meksikos indėnai iki šiol mano, kad koralo karoliai varo nuo žmogaus piktas dvasias. Manoma, kad koralai mažina įtampą, baimę, skatina darną santykiuose ir apsaugo keliautojus.
Kartais koralus skirsto pagal lytį: balti laikomi moteriškais, raudoni – vyriškais. Astrologai mano, kad raudonus netinka nešioti moterims, o vyrams – baltus, kadangi toks akmuo suteikia atitinkamas savybes šeimininkui.

Daugiau informacijos galite sužinoti facebook grupėje

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

sėkmingai užsiprenumeravote!