Žemės planeta atsirado erdvėje, kur susiformavo Vėjo elementas. Jo judrumas sudarė Ugnies elemento šilumą, šių trijų elementų sąveika sudarė Žemės elementą. Visi keturi elementai davė gyvybę, srovė – Vandens elementą. Bet Erdvė yra visuose elementuose.
Žmogaus kūnas taip pat susidaro iš tų pačių elementų. Taigi turi būti suderinamumas šių elementų, kad būtų įmanomas mūsų egzistavimas.


Erdvė – įsčiose atsiranda vaisius penkių elementų sąveikos dėka. Sukūrimo proceso pagrindas yra Erdvės elementas, kuris yra pagrindas kitiems elementams. Žmogaus kūne Erdvės elemento funkcijos – augimas, kūno ertmių, odos porų formavimas. Erdvės elementas susijęs su kūno pojūčiais – regėjimu ir kūno dalimi ausimis. Subtilesniame lygmenyje Erdvė susijusi su sąmone.

Vėjas – judesio ir augimo elementas. Jo funkcijos – kūno augimas, kvėpavimas, taktilinis pojūtis. Subtilesniame lygmenyje Vėjas susijęs su įkvėpimu ir proto kūryba.


Ugnis – brendimo elementas. Jo funkcijos – sukurti tinkamiausias sąlygas pokyčiams, reguliuoti šilumą kūne, medžiagų apykaitą. Ugnis kontroliuoja akis, odos spalvą. Subtiliame lygmenyje Ugnis susijusi su aistra.


Žemė – tai elementas, formuojantis organizmo tokias dalis kaip raumenys, kaulai, raiščiai ir yra susijęs su nosimi ir uosle, taip pat suteikia protui stabilumo ir realumo.


Vanduo – tai elementas, sujungiantis kūną į visa visumą. Jo funkcijos yra formuoti kraują ir kitus organizmo skysčius. Vandens elementas yra susijęs su liežuviu ir skoniu. Mentaliniame lygmenyje Vanduo pasireiškia kaip ramybė.


Taigi 5 elementai, 5 energijų tipai sudaro ir žmogaus kūną, ir visą išorinį pasaulį.
Erdvė – mėlyna spalva – liežuvis – širdis
Vėjas – žalia spalva – nosis – plaučiai
Ugnis – raudona – akys – kepenys
Žemė – geltona – lūpos – blužnis
Vanduo – balta – ausys – inkstai


5 elementai sudaro subtilų pagrindą gyvybinėms energijoms, kurios yra mūsų kūno pagrindas.
Erdvės ir Vėjo elementai sudaro Vėjo gyvybinę energiją. Ugnies elementas sudaro Tulžies gyvybinę energiją. Vandens ir Žemės elementai sudaro Gleivių energiją. Šios trys gyvybinės energijos yra funkcinės organizmo energijos ir yra svarbiausios žmogaus organizme, kadangi atsako už fiziologines kūno funkcijas.

Elementų vieta kūne


Žmogaus kūne Gleivių energija yra viršutinėje kūno dalyje, Tulžies/Ugnies energija yra kūno viduryje, Vėjo energija yra kūno apatinėje dalyje. Iš to mes galime spręsti kokio tipo sutrikimai mums būdingi.

Mentaliniame lygmenyje šias energijas galime jausti emocijų dėka. Gleivės yra susijusios su nežinojimu. Mes tą jaučiame kaip užmaršumą, bukumą ir reiškiasi tai galvoje. Tulžis/Ugnis susijęs su pykčiu. Supykę, mes jaučiame šią emociją vidutinėje kūno dalyje. Vėjas yra susijęs su aistra. Seksualinė aistra yra jaučiama apatinėje kūno dalyje.
Šios 3 gyvybinės energijos būdamos harmonijoje, yra pagrindas sveikatai ir gyvybei. Dėl nežinojimo, pykščio ir aistros šios energijos sutrinka. Padidina disbalansą dar ir papildomos įvairios priežastys kaip neteisinga mityba, netinkamas elgesys, oras ir pan.
Ligos atsiranda dėl šių 3 energijų disbalanso ir atitinkamų pasekmių. Pavyzdžiui, išgėrus daug alkoholio kūne sutriks balansas. Taigi priežastis – alkoholis, veiksmas – alkoholio gėrimas, rezultatas – balanso/sveikatos sutrikimas. Bt pirminė priežastis būtų aistra/noras išgerti alkoholį.
Tad ligų priežastys visada yra proto lygmenyje. Jeigu po minties nenusekė veiksmas, tai veiksmo pasekmės neatsiras, įprastas karmos ratas nutruks.

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

sėkmingai užsiprenumeravote!