Tibeto medicinoje žmogaus sveikatą ir susirgimus nagrinėjama medžių struktūros pagalba. Vienas iš medžių turi du kamienus:
-kairysis kamienas simbolizuoja sveikatos, gerbūvio ir harmonijos pagrindą,
-Dešinysis kamienas simbolizuoja trijų gyvybinių pradmenų disbalansą, dėl ko atsiranda liga.


Sveikata Tibeto medicinoje – tai kūno, energijos ir proto balansas. Ir čia energija yra svarbiausia, kadangi tiesiogiai veikia kūną ir protą. Energijos perteklius arba trūkumas veikia protą. Pavyzdžiui, energijos perteklius gali pasireikšti kaip šizofrenija, taigi čia problema ne proto, o energijos.
Taigi Tibeto medicinos yra 2 pagrindiniai tikslai – ligų profilaktika ir gydymas.

Ligų priežastys

Dabar, pasidomėsime antruoju medžio kamienu – kokios gi yra ligų priežastys.
Bet koks proto, energijos ar fizinio kūno balanso sutrikimas yra pasekmė tam tikros priežasties.


PIRMINĖS LIGŲ PRIEŽASTYS:
-nežinojimas,

-prisirišimas (stiprus noras, aistra),

pyktis.

Jie atsiranda mentaliniame lygmenyje ir pasireiškia kaip energija įvairių emocijų pavidalu. Įsižiūrėję, galėtume pastebėti, kad vieniems žmonėms labiau būdinga pykti, jie yra ugningi, impulsyvūs ir kenčia labiau kepenys, tuižies pūslė. Tai yra mums dominuojanti emocija veikia mūsų gyvenimo būdo įpročius, mitybą ir ligas.

ANTRINĖS LIGŲ PRIEŽASTYS atsiranda dėl šių faktorių:

  • Klimatas ir sezonų kaita (žiemos peršalimas, pavasario alergija),
  • Provokacijos (netinkamo elgesio su gamta pasekmė),
  • Mityba (tai yra svariausias faktorius, nes dažnai ligos priežastis būna neteisinga mityba. Jei kalbėtume apie maitinimosi kiekį, tai Tibeto medicinoje laikoma, kad yra tinkamas suvalgomo maisto kiekis. Jei padalintume skrandį į 4 dalis, tai 2 dalis turėtų užimti kietas maistas, 1 dalį – skystis ir 1 dalis turėtų likti laisva teisingam virškinimui.)
  • Gyvenimo būdas (aktyvumas, miegas, įpročiai, adaptyvumas stresams ir pan.).
    Energijų disbalansas gali pasireikšti kaip perteklius, trūkumas ko nors arba sutrikimas.
    Pavyzdžiui, aukšta temperatūra susijusi su karščio, ugnies elemento pertekliumi. Šios energijos trūkumas pasireikš kaip sumažinta kūno temperatūra, sulėtintas virškinimas, sunkus judėjimas.

KAIP GI DIAGNOZUOTI TĄ DISBALANSĄ?


1.Apžiūra – svarbu apžiūrėti kūną, visas kūno dalis, kaip jie atrodo, apžiūrėti šlapimą.

2.Daug informacijos galima gauti apčiuopus pulsą.

3.Taip labai informatyvi yra apklausa – klausinėdami mes galima daug sužinoti apie žmogaus mitybos įpročius, apie emocinį foną, apie gyvenimo būdą, miegą, šeimą, darbą.

Informacija iš šlaipimo yra patikimesnė nei iš pulso, nes šlapimo neveikia emocinė žmogaus būsena ar ryte išgerta kava. O pulsą veikia.
Ką duoda kūno apžiūra? Pavyzdžiui, pamatę akių baltymus raudonuojančius ar geltonuojančius, galime suprasti apie tam tikrus sutrikimus. Taip pat apžiūrinėdami vieną organą, galime spręsti api kitą organą, juk jie yra susiję.


Pojūčio organas – liežuvis – nosis – akys – ausys – lūpos
Vidaus organas – širdis – plaučiai – kepenys – inkstai – blužnis

KAIP GALIME VEIKTI LIGAS?

1.Mitybos pagalba. Yra tam tikros taisyklės kaip subalansuoti tris energijas teisingos mitybos ir gėrimų pagalba. Mitybos taisyklės yra suderintos su sezonais ir kūno konstitucija.

2.Gyvenimo būdas. Gyvenimo būdo įpročiai skiriasi kiekvienam žmonių tipui.
3.Vaistai. Nagrinėja bendrus vaistų skyrimo principus pagal tris gyvybinius principus (skonis, savybės, prigimtis, raminamas poveikis, valomasis poveikis, gydomieji aliejai, nuovirai, milteliai, piliulės).
4.Išorinės procedūros taip pat pagal deramumą su trimis energijomis, tai yra procedūros balansuojančios vėjo, ugnies, gleivių energijas (masažas, chorme, kraujo nuleidimas, akupunktūra, kompresai, šildymai, gydymas vandeniu). Pavyzdžiui, nuraminti vėjui tinka masažas, chorme procedūra.


Pakeisti mitybą, pakeisti savo įpročius, pakeisti gyvenimo būdą – štai svarbiausias, veiksmingiausias ir natūraliausias gydymas.
Tibeto medicinoje naudoja įvairius augalus, metalus, mineralus, gyvūnų dalis. Visus vaistus galima sugrupuoti į 2 dalis:
1.Raminantys ir valomieji (energijos kūne perteklių)
2.Kūnas, liga ir vaistas turi vieną prigimtį.
Viskas yra susiję. Kadangi kūnas susidaro iš 5 elementų, reiškia balanso sutrikimas ir liga taip pat vyks elementais kaip ir vaistas. Viskas natūraliai veikia vienas kitą.

Daugiau informacijos galima rasti https://www.facebook.com/Inzzzpiration-115183113520407

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

sėkmingai užsiprenumeravote!