Rausvosios rodiolės šaknys yra storos, vario spalvos, atrodo kaip su senoviniu blizgesiu. Dėl to rodiolę dažnai vadina “auksinėmis šaknimis”. Rausvąja ją vadina dėl švelnaus rožių aromato, kuris skleidžiasi perlaužius šviežią šaknį. Šaknų svoris gali siekti 800 g ir daugiau. Natūraliai rausvoji rodiolė auga Altajuje, rytų Sibire, Tolimuose Rytuose, ten kur kalnai, Alpių pievos, kalnų upių krantai. Nors šių augalų auga nemažai, tačiau rausvoji rodiolė yra įrašyta į Raudonąją knygą.
Svarbią reikšmę rausvoji rodiolė turi senojoje kinų medicinoje. Nors daugelis adaptogeninių augalų auga Kinijos teritorijoje, tačiau imperatoriai siuntė ekspedicijas į Altajų auksinio šaknies, kuris jis buvo vertinamas brangiau už auksą.
Tibeto ir mongolų medicinoje rausvąją rodiolę naudoja esant širdies-kraujagyslių ligoms, virškinamojo trakto, plaučių tuberkuliozės ligoms, kaulų lūžiams, odos susirgimams; kaip karštį malšinančią ir organizmą stiprinančią priemonę; išoriškai tepaliukų pavidalu – žaizdoms gydyti.


Receptas

Rausvoji rodiolė (šakniastiebis su šaknimi) – 4 dalys, žemuogės (šaknis) – 4 dalys, erškėtrožės (vaisiai) – 4 dalys, gudobelė (vaisiai) – 3 dalys, dilgėlė (žolė) – 3 dalys, jonažolė (žolė) – 2 dalys. Karšto vandens stiklinę užpilti 10 g (1 valg š) šio žolių mišinio ir virti 10 minučių. Tada tegul pastovi 3-4 valandas, perkošti. Gerti po trečdalį stiklinės 2-3 kartus per dieną kaip imunitetą stiprinančią priemonę.


Receptas


Rausvoji rodiolė (šakniastiebis su šaknimi) – 3 dalys, paprastasis rapontikas – 2 dalys, kirvenis (šakniastiebis) – 2 dalys, saldymedis (šaknis) – 1 dalis, šermukšnis paprastasis (vaisiai) – 2 dalys, erškėtrožė (vaisiai) – 2 dalys, takažolė (žolė) – 3 dalys, ožkarožė (žolė) – 3 dalys. Vidutinį šaukštą žolių mišinio užpilti stikline verdančio vandens, tegul pastovi 1 valandą. Per dieną išgerti 1-2 stiklines. Tokią arbatą gera gerti esant nusilpusiam organizmui.


Receptas


Rausvoji rodiolė (lapai), siauralapis gaurometis (lapai), gluosnis (lapai) – viskas vienodomis dalimis. Džiovintus ir susmulkintus lapus užplikyti ir gerti kaip paprastą arbatą.


Receptas


Rausvoji rodiolė (lapai) – 6 dalys, obuoliai (žievė) – 20 dalių, erškėtrožė (lapeliai) – 1 dalis. Užplikyti ir gerti kaip arbatą kiek tik norisi. Gerai malšina troškulį, nuima nuovargį.

Rausvosios rodiolės šakniastiebį su šaknimis arba tibetietiškąjį ženšenį liaudies medicinoje naudoja daugiau kaip 400 metų kaip priemonę, kuri nuima nuovargį ir gerina savijautą, kaip priemonę nuo skrandžio sutrikimų, nervinių ligų, mažakraujystės, impotencijos ir kt.
Reikia pažymėti, kad pavadinimą “auksinė šaknis” rodiolės gavo ne tik dėl savo šaknų spalvos, bet ir dėl stipraus teigiamo poveikio organizmui.
Liaudyje kalbama: “Kas ras auksinę šaknį, visą gyvenimą bus sveikas ir sėkmingas, nugyvens du amžius.” Kai kurie mano, kad rodiolės rausvosios stiprinantis ir tonizuojantis efektas yra stipresnis nei ženšenio, eleuterokoko ar paprastastojo rapontiko.
Auksinė šaknis aktyvuoja ląstelių energiją, didina glikogeną raumenyse ir kepenyse. Net po vieno rodiolės vartojimo auga raumenų jėga ir ištvermė. Raumenys intensyviau susitraukdami tuo pačiu giliau ir pilniau atsipalaiduoja, dėl to jų darbingumas greičiau atsistato. Rodiolės rausvosios preparatai taip pat optimizuoja centrinės nervų sistemos atsistatymą, gerina regėjimą ir klausą, padeda organizmui adaptuotis aplinkoje.
Reikėtų vengti rodiolės rausvosios preparatų esant hipertonijai, susijaudinimui, vaikams iki 12 metų, nėščioms ir žindančioms.

Daugiau informacijos facebook puslapyje https://www.facebook.com/Inzzzpiration-115183113520407

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

sėkmingai užsiprenumeravote!