Labai įdomiai galime įvesti vaikus į savo kūno pažinimą. O tada ir medituoja vaikas kitaip, jausdamas savo kūną, įsisąmonindamas jį. Galime istorijos, pasakos pavidalu pateikti, tuo pačiu apžiūrinėdami žemėlapį, akmenis, mineralus. O galime tą pasakoti vaikui gulint, sėdint, medituojant.

“Vaikai, kaip manote, kas yra jūsų viduje ir kam to reikia?” Visiems vaikams tai įdomu. Galime palyginti kūną su žeme. Žmogaus organizmas – tai visa Žemės planeta. Paviršinis Žemės sluoksnis – oda. Ilgos kalnų virtinės visuose žemynuose – žarnynas. Mineralai, uolienos  – nervai. Vandenynai ir jūros – skystis. Ežerai – šlapimo pūslė. Upės – kraujotaka. Akmenys, molis – kaulai. Žolė, krūmai, medžiai – plaukai. Antarktida – smegenys. Europa – plaučiai. Azija – širdis. Šiaurės Amerika – skrandis. Pietų Amerika – blužnis. Australija – inkstai. Afrika – kepenys. Salos – raumenys. Namai – ląstelės.

Tuo pačiu metu įvardijant organą galima jį patapšnoti.

Kraujas

Organizme kaip ir planetoje teka upės – jos kraujas. Didelės upės skirstosi į mažesnes, o mažos upės susijungia į dideles – Žemės vandens arterijas. Kraujas perneša per mūsų organizmą maistingąsias medžiagas ir deguonį, kurie maitina mūsų organus, raumenis ir visas organizmo ląsteles. Šios ląstelės yra labai mažos ir pamatyti jas galima tik per mikroskopą.

Oda ir plaukai

Oda kaip ir Žemės paviršinis sluoksnis – dirva, apsaugo mūsų organizmą nuo mikrobų ir infekcijų patekimo. Oda yra labai stirpi ir gali temptis, tačiau ją reikia nuolat stebėti, kad būtų švari ir lygi. Mūsų plaukai kaip medžiai. Jie padeda kvėpuoti mūsų kūnui per mažas skylutes, iš kurių auga. Jie saugo mus nuo persišaldymo ir persikaitinimo. Kai laaabai karšta, iš porų atsiranda prakaitas, kuris garuodamas vėsina organizmą. To reikia, kad oda nepersikaitintų.

Vanduo

Mūsų planetoje vandens žymiai daugiau negu žemės. Taip ir mūsų organizme. Žmogaus organizme ¾ yra vandens. Mes dažnai geriame vandenį, kad papildytume vandens rezervuarą organizme. Vanduo reikalingas kiekvienai ląstelei, o jų milijonai.

Nervai

Nervai yra visame mūsų kūne kaip mineralai ir uolienos, kurie išmėtyti visur žemėje, juos tik reikia rasti. Nervai – tai ploni siūleliai, kurie neria visą organizmą ir susijungia nugaros ir galvos smegenyse. Nervų dėka mes jaučiame, kai susižeidžiame pirštą, galime suprasti koks teka vanduo iš krano – karštas ar šaltas. Nervai signalizuoja mums apie pavojų organizmui, taip saugodami mus nuo mirties. “Kas būtų, jei mes nejaustume, kad pirštas pateko į ugnį?” Nervų sistema taip pat reikalinga pažinti pasaulį, jos pagalba mes liečiame daiktus ir pažįstame aplinką.

Kaulai

Kaulai yra kaip mūsų planetos akmenys ir molis, jie labai stiprūs. Jų dėka mūsų kūnas turi formą. Kaulai sudaro griaučius, ant kurių laikosi raumenys, vidaus organai, oda.

Smegenys

Smegenys – tai Antarktida, kuri yra mūsų planetos pietuose. O mūsų smegenys yra viršutinėje galvos dalyje, jas stipriai saugo kaukolė. Smegenų dėka mes mąstome, sprendžiame uždavinius, įsimename. Smegenys gali matyti akimis, girdėti ausimis, jausti maisto skonį liežuviu, užuosti nosimi, jausti žaislus rankomis. Smegenys judina mūsų rankas ir kojas. Jos analizuoja visą informaciją, kuri ateina nervais iš visų kūno dalių, priima sprendimus, koordinuoja visų žmogaus kūno dalių veiksmus.

Raumenys

Raumenys – tai salos, kurios išsibarsčiusios po visa planetą. Raumenys prisijungę prie kaulų. Jie gali įsitempti ir atsipalaiduoti, dėl ko mes galime judėti.

Plaučiai

Plaučiai – tai Europa. Jie yra krūtinėje ir plaučių yra du – dešinysis ir kairysis. Jie reikalingi, kad tiektų į organizmą deguonį, be kurio ląstelės negali gyventi.

Skrandis

Skrandis panašus į Šiaurės Ameriką. Kai mes valgome, maistas patenka į skrandį, kur yra virškinamas į mažus mažus gabaliukus, kuriuos kraujas perneša į visų organų ląsteles.

Žarnynas

Žarnynas – tai Ilgi ilgi kalnai, kurie driekiasi visuose žemynuose. Žarnynas yra laaaabai ilgas, jis ilgesnis už mus šešis kartus. Kai išvirškintas maistas patenka iš skrandžio į žarnyną, jis įsigeria į žarnyno sieneles ir nešamas krauju ląstelėms, o tas maistas, kuris nepateko į kraują, išeina iš žarnyno. Kas liko nuo maisto, galite pamatyti, nuėję į tualetą.

Širdis

Širdis – tai Azija, tai organizmo išmintis ir nepavargstanti darbštuolė. Ji yra krūtinėje. Jūs kartais girdite, kaip ji daužosi tai stipriau, tai tyliau. Ji visą laiką stumia kraują, kad jis bėgtų po visą kūną ir nesustotų. Kad ląstelės niekada ne būtų alkanos.

Inkstai

Inkstai – tai Australija. Organizme inkstai filtruoja kraują, o iš kraujo plazmės jie gamina šlapimą, išmesdami ten kenksmingas medžiagas ir nukreipdami tai į šlapimo pūslę. Per inkstus per valandą pereina 40 l kraujo, o per parą apie 1000 l.

Šlapimo pūslė

Šlapimo pūslė – tai ežerai. Ji surenka skystį ir palaiko vandens balansą organizme. Jeigu vandens per daug, tai išveda jį iš organizmo, jei mažai – tai palaiko. Be to, vanduo išeina iš organizmo kvėpuojant iš plaučių ir po to per odą.

Blužnis

Blužnis, tarsi Pietų Amerika, sulaikius kvėpavimą, dirba visą parą. Ji gamina mažas dalelytes, iš kurių susidaro mūsų kraujas.

Kepenys

Kepenys – tai Afrika. Jos tokios pat didelės ir darbo turi visada daug. Kepenys gamina daug medžiagų, reikalingų mūsų gyvybei: tulžį, vitaminus, medžiagas, kurios neutralizuoja nuodingas medžiagas, mažas ląsteles, kurios apsaugo organizmą nuo infekcijos.

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

sėkmingai užsiprenumeravote!