Daugelio mėgiamos vynuogės yra ne tik skanios, bet ir turi gydomųjų savybių. Jų lapai ir uogos yra pilnutėlės vitaminų ir kitų naudingų medžiagų. Vynuogės padeda sveikti organizmui. Ko tik vynuogės negydo, juk pagal cheminę sudėtį jos yra artimas motinos pienui. Vynuogės padeda normalizuoti arterinį spaudimą, mažina tinimus ir dusulį, padeda nervų sistemai ir gerina miegą. Širdies, kepenų, inkstų, bronchų, skrandžio ligos – visur vynuogės taps pirmu pagalbininku.  Vynuogės  išvalo iš organizmo šlapimo rūgštį, perteklius kurios skatina podagrą. Gliukozę, kurios daug yra vynuogėse, žarnynas įsisavina tiesiogiai, kas normalizuoja medžiagų apykaitą.
Tiems, kas turi cukrinį diabetą, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opą, lėtinius kolikus, stiprų viršsvorį – daug vynuogių nerekomenduojama. Pavalgius vynuogių, reikėtų praskalauti burną, kadangi vynuogėse yra daug cukraus ir rūgšties, kurie ardo dantis.

Vynuogių savybės

Vynuogės – taip pat šlapimą varanti, prakaitą varanti, akmenis tirpdanti priemonė. Taip pat turi baktericidinių savybių, kadangi jų sudėtyje yra fitoncidų, naikinančių žarnyno lazdelę.
Rekomenduojama yra suvalgyti iki 1,5 – 2 kg vynuogių per dieną, atskirai nuo kito maisto; kitaip žarnyne vyks fermentacijos procesas.
Vynuogių sultys yra vienos skaniausių ir naudingiausių. Jos padeda esant anemijai ir bendram silpnumui. Jas reikia gerti esant aterosklerozei ir aukštam cholesterinui, kadangi išveda iš organizmo blogąjį cholesteriną ir neleidžia užakti kraujagyslėms.
Vynuogių sultys taip pat labai naudingos širdininkams. Jų dėka ląstelės gamina triskart daugiau azoto oksido, kuris plečia kraujagysles ir neleidžia susidaryti trombams. Raudonos vynuogių sultys (ir raudonas vynas) turi biologinę medžiagą, kuri neleidžia  trombocitams sudaryti trombus.

Razinų nauda

Skonis ir maistinga vynuogių vertė išlieka ir jas išdžiovinus. Razinos turi daug kalio, todėl visi kardiologai rekomenduoja suvalgyti po 50-100 g razinų kasdien. Tiems, kas turi širdies-kraujagyslių ligų, naudinga valgyti medų, pastovėtą ant razinų. Ši priemonė tinka esant aterosklerozei, hipertonijai, nervų sistemos sutrikimams. Jį reikia vartoti insulto profilaktikai, ypač atsistatyti po insulto. Dar senovėje buvo laikoma, kad medus, pastovėtas ant tamsių razinų mažina pyktį, o ant baltų razinų valo žarnyną.
Razinų nuoviras (be cukraus) – geriausia priemonė esant aukštai temperatūrai vaikams, kadangi suteikia daugiau drėgmės ir mikroelementų, kurie išsiskiria prakaituojant, palaiko organizme mineralinį balansą.

Daugiau informacijos galite sužinoti facebook grupėje.

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

sėkmingai užsiprenumeravote!