Imbiero gydomosios savybės žinomos jau nuo seno. “Imbieras – pasaulio vaistas” – sako Rytuose. Imbieras kilęs iš Pietų Azijos. Pagal skonį imbieras skirstomas į aštraus ir saldaus skonio.
Viduramžiais imbierą įvežė į Europą, kur jis buvo naudojamas kaip prieskonis ir vaistas. Jis buvo laikomas vienas iš pagrindinių priemonių maro profilaktikai. Pirkliai pasakojo, kad imbieras auga pasaulio pakrašty, tokiu būdu keldami ir taip aukštą jo kainą.

Imbiero savybės

Aštraus skonio imbiero šaknis priklauso prie karštų prieskonių, kurie užkuria virškinamąją ugnį ir gerina kraujotaką. Ajurvedų, kiniečių ir tibetiečių medicinoje jo gydomąją galią naudoja esant peršalimo ligoms, skrandžio nevirškinimui ir daugybei kitų problemų.
Imbieras įeina į daug kitų tibetietiškų preparatų sudėtį. Jis turi puikių baktericidinių savybių, stimuliuoja skrandžio sulčių išsiskyrimą, gydo nuo pykinimo, išveda iš organizmo toksinus. Kiniečių jūrininkai kramsnojo imbiero gabaliukus, kad mažiau kentėtų nuo jūros ligos, o senovės graikai jį naudojo norėdami atsikratyti viršsvorio.

Imbiero uogienės receptas

Be to, imbieras gali būti naudingas ir gardus skanumynas, išvirus iš jo uogienę.
Iš 1 kg cukraus ir 100 g vandens gaminamas sirupas. Dviem vidutinio dydžio imbiero šaknims (300 g) nulupti odą, supjaustyti mažais kubeliais, įdėti į verdantį sirupą ir virti ant silpnos ugnies, maišant pusvalandį-valandą, priklausomai nuo norimo tirštumo. Baigiant virti galima įdėti 2-3 valgomuosius šaukštus medaus ir sutarkuotą su oda pusę citrinos arba net visą citriną – pagal skonį. Paruošta uogienė turi gražią gintarinę spalvą ir gerą aromatą.
Aštriai-saldus šios uogienės skonis gerai veikia nervų sistemą, todėl jis ypač rekomenduojamas Vėjo konstitucijos žmonėms. Ją galima įdėti į arbatą arba naudoti gėrimui (reikia ištirpdyti 1-2 arbatinius šaukštelius uogienės stiklinėje verdančio karšto vandens).
Imbiero uogienė – tai puiki priemonė prasidedant peršalimui. Ji sušildo, padeda esant kosuliui, padeda šalinti gleives, naudinga esant lėtiniam bronchitui, astmai ir kitoms šaltos prigimties ligoms.
Tiems, kas nori sulieknėti, reikėtų saldumynus pakeisti šia uogiene. Imbiero gėrimas su medumi ir citrina yra naudojama esant peršalimui. Kompresai naudojami nuimti galvos skausmus, skausmus nugaroje ir esant lėtiniam reumatui.

Daugiau informacijos galite sužinoti facebook grupėje.

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

sėkmingai užsiprenumeravote!