Labai mėgstu keliauti, mėgstu pažinti,
pajausti,
įsijausti,
bendrauti,
matyti,
užuosti,
ragauti……..

Šiais laikais mes turime galimybių daug šalių aplankyti, bet visdėlto tam reikia laiko, o ir vistiek ne visur pabuvosime, ne viską pamatysime, ne į viską spėsime įsijausti. Aplankius tam tikrą šalį, padaryti jos albumą taip pat yra įdomu. Taigi pažinkime su vaiku visą pasaulį savo rankų darytų albumų pagalba.

Didieji albumai

„Kelionė po Europą“
„Kelionė po Aziją“
„Kelionė po Afriką“
Taip pat kitų žemynų albumai ir tokiu pat būdu galima daryti atskirų šalių albumus.Kiekvienas albumas bus naudojamas reguliariai.

 • Ant viršutinio albumo lapo turi būti parašytas pavadinimas, o šalia (viršuje ar apačioje) – žemyno (šalies) vaizdas. Tokiame albume tiks visi paveiksliukai, susiję su žemynu (šalimi) nurodant pavadinimą, vietovę ir šalį. Pavyzdžiui:
  o Architektūros objektų nuotraukos: „Dievo Motinos katedra (Notr-Dam katedra) Paryžiuje. Prancūzija”,
  o Žymių meno kūrinių nuotraukos: tapybos, skulptūros: „ispanų dailininko Velaskeso paveikslas „Infantos Margaritos portretas“,
  o Taikomojo ir liaudies meno kūrinių; daiktų, vaizduojančių nacionalines tradicijas, nuotraukos: „japonų vėduoklė”, „šiaudinė kepurė iš Etiopijos” ir pan.,
  o Tradicinių patiekalų, neįprastų maisto produktų, indų nuotraukos,
  o Šalių vėliavos, herbai,
  o nuotraukos:
  žmonių, vilkinčių tradicinius drabužius arba beveik be rūbų: „australų aborigenas“, „japonė su kimono“,
  egzotinių profesijų žmonių: „skėčių spalvinimo meistras, Tailandas”, „medžio drožėjas, Balio sala”, „krepšių pynėjas, Marokas”, „ikebanos meistras, Japonija”, „toreadoras, Ispanija”, „policininkai prie Big Beno, Londonas”,
  žmonių, užsiimančių neįprasta veikla: „ryžių surinkėjai Kinijoje”, „medvilnės surinkėjai Uzbekistane”, „dramblių piemenys Indijoje”,
  žmonių, atnešusių šlovę savo šaliai: „žymus pasakų rašytojas Hansas Kristianas Andersenas iš Danijos”, „didysis italų Renesanso meistras Leonardo da Vinči”,
  žmonių, turėjusių įtaką šalies istorijai: „Prancūzijos imperatorius Napoleonas Bonapartas”,
  žmonių šventėse, karnavaluose, eitynėse, ritualuose,
  žmonių, grojančių liaudies instrumentais.
  o Gamtos nuotraukos: „Pirėnėjų kalnai tarp Prancūzijos ir Ispanijos”, „Kolorado upės Didysis kanjonas. Arizonos štatas Arizona, USA”,
  o Įvairių augalų ir gyvūnų nuotraukos: „Šuo dingo gyvena Australijos dykumose”, „Didžioji panda gyvena tik Kinijos bambukų miškuose”.
  • Aišku, kad jūs surinkę tiek daug paveikslėlių, nesudėsite visko į vieną krūvą. Galima sudėlioti temas grupėmis:
  • gamta, augalai, gyvūnai, žmonių darbas gamtoje (derliaus surinkimas, piemenys ir tt.)
  • miestų, paminklų, žmonių vaizdai, meno kūriniai ir daiktai, vaizduojantys nacionalines tradicijas.

Paveiksliukai pasirašomi ant lapo kairiau, o dešiniau, jei įmanoma, turime mažą šalies žemėlapį.

Žiūrėkite albumus, kaitaliodami, kad neatsibostų. Žiūrėkite, kai tyrinėjate tam tikrą žemyną, šalį, kai klausote tos šalies muziką ar valgote tos šalies patiekalą, kai mokotės tos kalbos ar kalbate tam tikromis temomis.

Didįjį albumą galima padaryti iš magnetinio fotoalbumo A4 ar bet kokio kito, kuriame ant lapo galime klijuoti ar uždėti po plėvele paveiksliuką.

6-12 mėnesių vaikams

galime rodyti, pavyzdžiui,
• Įvairius gyvūnus (naminius ir laukinius), paukščius, žuvis,
• Gėles, ryškius augalus;
• baldus,
• indus, kitus namų apyvokos daiktus,
• artimųjų žmonių portretus,
• ką nors darančių vaikų paveiksliukus,
• daržoves, vaisius, įvairius patiekalus,
• transporto rūšis,
• ryškius, įdomius kitus paveiksliukus.
Pavadinimai-žodžiai paveikslėliams gali būti:
• iš skiemenų,
• tik didžiosios raidės, skiemenys tamsiai ir šviesiai pilkos spalvos, kirčiuotas skiemuo juodos spalvos;
Albumo gale, ant paskutinio lapo turi būti toks pat užrašas, koks ir ant pirmo lapo, kad galėtume žiūrėti albumą iš abiejų pusių.

Kaip pavadinti albumus?

Geriau pavadinti albumus paprasčiau ir aiškiau, pavyzdžiui, ne „Laukiniai žvėrys“, o „Gyvūnai iš miško“, ne „Maisto produktai“, o „Maistas“. Vienas paveiksliukas gali būti keliuose albumuose. Baklažanas gali būti albume „Maistas“ , albume „Daržovės“, albume „Spalvos“.

Paveiksliukus reikėtų žiūrėti sėdint. Rodyti paveikslėlius reikėtų pakankamai greitai, bet ne per greitai, kad vaikas spėtų pamatyti. Būkite atidus. Jei vaikas žiūri albumą be susidomėjimo, sustokite jį žiūrėti, padarykite pertrauką arba keiskite albumą.

Maži albumai

Šiuos albumus taip pat naudinga yra naudoti mokant skaityti. Juos rodome vaikams virš 1 metukų. Jie yra mažesnio dydžio. Tam tiks įprasti fotoalbumai 10,5 Х 15. Naujus albumus galima žiūrėti po kelis kartus per dieną, senesnius verta taip pat kartas nuo karto pažiūrėti.

Daugiau informacijos apie kelionių albumai galite sužinoti facebook grupėje.

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

sėkmingai užsiprenumeravote!