Pagal mūsų visatos dėsnius, pasaulis susideda iš dviejų puselių, susijusių tarpusavyje: karštis ir šaltis, diena ir naktis, saulė ir mėnulis, vyras ir moteris, kalnai ir stepės, šiaurė ir pietūs ir taip toliau. Žemė yra be galo dosni ir gera mums, ji dovanoja gyvybę viskam, kas gyva planetoje. Viskas, kas gyva joje turi vandens, žemės, oro, metalo, saulės ir mėnulio elementų. Žmogaus maistas, kaip ir viskas gamtoje, susideda iš šalto ir karšto.

Maistas įtakoja pagrindines organizmo fiziologines sistemas, tokiu būdu stiprinant arba silpninant jų veiklą. Taip pat ir įvairūs maisto produktai ir paruošti iš jų patiekalai įtakoja organizmą skirtingai – maistas gali gydyti, o gali ir nuodyti organizmą.  Mes statome savo kūną iš to, ką valgome. Net gi mūsų emocijos, nuotaika, protas, drąsa, sėkmė taip pat priklauso nuo mitybos. Maistas formuoja naujas visų kūno organų ląsteles, nuo kurių priklauso gyvybiniai procesai ir harmonija organizme.

Maisto įtaka žmogui tiriama skonio pojūčių pagalba.  Todėl Tibeto medicinoje skiriant mitybą ir vaistus, didelę reikšmę suteikia skoniams. Per parą žmogus turi gauti daugiau mažiau visus šešis skonius (kartų, rugštų, sūrų, aštrų, saldų, sutraukiantį). Yra laikoma, kad šilumos arba šalčio energiją, žmogus skiria skonio receptorių pagalba.

3 kūno konstitucijos tipai – Gleivės, Tulžis, Vėjas

Yra trys žmonių konstitucijos tipai Gleivės (Beken), Tulžies (Tripa), Vėjo (Lung).

Gleivių konstitucija (flegmatikai) yra šaltas, “in” tipas. Žmonės, kurių dominuoja ši konstitucija – ramūs, geraširdžiai ir taikūs. Pikdami jie sulaiko savo emocijas. Oda jų šviesi ir vėsi, lygi, sąnariai linkę tinti.

Jeigu jų prigimtinis tingumas auga, tada organizme kaupiasi gleivių perteklius. Žiemą esant lėtam gyvenimo būdui ir persivalgymui, “Gleivės” sutrinka. Šie sutrikimai reiškiasi ne iškart, o pavasarį, ar net vasarą. Tai reiškiasi sloga, bronchitu, sąnarių, stuburo skausmais, kojų, veido tinimais. “Gleivių” žmonės dažnai jaučia sunkų kūną, ypač juosmens srityje. Jiems būdingi kūno nejautimas, skydliaukės problemos, sunkiai judantys sąnariai ir slanksteliai, atminties pablogėjimas, mieguistumas, bunka skonio pojūčiai . Norint koreguoti “gleivių” konstituciją  svarbiausi yra teisinga mityba ir gyvenimo būdas, tinkantys būtent šiam tipui.

Gleivių tipo žmonių mityba

“Gleivės” sutrinka esant tokioms sąlygoms – netinkama mityba, dažnai valgant šaltus produktus, prėską, riebų, nesuderintą, sugedusį, blogai paruoštą maistą, žalias daržoves ir žalumynus, nesubrendusius grūdinius ir pupeles, taip pat persivalgymas, per daug geriant skysčių, geriant šaltus gėrimus, per daug vartojant kartų ir saldų skonį, per daug vartojant pieno, įvairių produktų termiškai neapdoroto pavidalu, per dažnai valgant.

Taip pat svarbūs faktoriai – buvimas drėgnose ir šaltose patalpose, reguliarus peršalimas lauke, kai žmogus rengiasi ne pagal oro sąlygas, ypač jeigu jis daug laiko leidžia lauke.

Šios konstitucijos žmonėms rekomenduojamas maistas aštraus, rūgštaus ir sūraus skonio. Geriausiai ramina “gleives” – medus, aviena, imbiero nuoviras, lašiša, košės ant vandens, seni vynai. Maistas ir gėrimai “gleivėms” turi būti šilti, karšti, bet ne šalti. Maistas rekomenduojamas: aviena, vištiena, kiaušiniai (kuo mažiau gyvulinių riebalų), šviežias sviestas, liesas pienas, liesas sūris, obuoliai, kriaušės, spanguolės, persimonai, šaltalankiai, visi džiovinti vaisiai, ridikai, morkos, kopūstai, svogūnai, baklažanai, žalios daržovės, moliūgas, špinatai, pupos, žirniai, salierai, petražolės, grikiai, kukurūzai, visi prieskoniai. Ypač daug žmogus turėtų vartoti raudonų ir juodų pipirų.

Pipirai, iš savo prigimties, turi daug energijos ”jan”, duoda daug šilumos organizmui ir gali būti vartojami gydant ir profilaktiškai šaltiems susirgimams tokiems kaip peršalimai, angina ir pan.

Daugiau informacijos apie gyvenimo galite sužinoti facebook grupėje.

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

sėkmingai užsiprenumeravote!