Mažieji sporto dėka sustiprins ne tik kūną, bet ir charakterį. Mūsų mažieji, mūsų judrieji… Juda, bėga, spurda, šoka, šokinėja, tyrinėja bei atranda save, savo kūną, jo galimybes. Tai yra labai linksma ir įdomu. Judėjimas yra vienas pagrindinių vaiko poreikių.
Judėjimas taip pat svarbus vaiko sveikatai. Sveikas vaikas – visų tėvų svajonė ir tikslas. Ar vaikas toks užaugs, priklauso tik nuo suaugusiųjų, kokios sąlygos vaikui augti bus sudarytos. Sportiniai užsiėmimai ugdo vaiko jėgą, ištvermę, greitumą, koordinaciją, lankstumą, gebėjimą greitai priimti sprendimą. 
Dažnai tėvai mąsto, kas geriau – ar daugiau leisti laiko miške, vaikščioti, ar geriau eiti į sporto būrelius. Svarbūs yra abu judėjimo būdai. Būti gamtoje, leisti laiką kartu, laisvas žaidimas yra svarbu ir įdomu. Tai puiku, jei turite tam tinkamų aplinkybių. O ką daryti jei laiko tiek nėra, jei nėra šalia miško. Tada, kaip tik šalia galima rasti sporto užsiėmimus mažiesiems. Be to, ir tikslas jų yra kitoks – padėti vaikui teisingai formuoti pagrindinius gyvybiškai svarbius judėjimo įgūdžius (ėjimą, bėgimą, šuoliukus, šliaužimą, lipimą ir kt.), juos vystyti ir tobulinti.
Artimiausia sporto užsiėmimams erdvė yra namai. Tai ir arti, ir saugu, ir galime sportuoti kada panorėję. Čia mes galime rasti šokdynes, lankus, kamuolius, švedišką sienelę. Ir patys mes drąsiai atliksime pratimukus kartu su vaiku. Tai ir asmeninis pavyzdys, ir sau nemokama treniruotė. Asmeniniu pavyzdžiu mes ne tik padėsime savo mažyliui įgyti naujų įgūdžių, bet ir įskiepysime meilę sveikam gyvenimo būdui.
Nuotaika yra ypač svarbus faktorius sporte. Teigiamos emocijos užsiėmimo metu aktyvina ne tik judėjimą, bet ir protinį vystymąsi.


O dabar šiek tiek pratimų, kuriuos galėtumėte naudoti namuose

Nepamirškite  pratimus pateikti žaidimo forma.
1. Vaikščioti į įvairias puses. Einame į vieną pusę, suplojame arba pagal kokį kitą ženklą pakeičiame kryptį.
2.  “Gandras”, einame rankas ištiesę į šonus, aukštai keliame kojas.
3. “Beždžionėlė”, keturiomis, pakėlus užpakaliuką einame kaip orangutangai.
4. Žaidžiame beždžionę mamytę ir mažylį. Vaikas turi kartoti tą patį, ką rodo mama. Parodome rankytes, paslepiame. Variantas: sakome parodyk akytes, o patys klaidiname, parodome ausytes.
5. “Ežiukas”, vaikas guli ant nugaros, rankomis apgrėbia kelius ir prispaudžia prie krūtinės, tada vėl gulasi ant nugaros, išsitiesia, rankos ištiestos.
6. “Žuvytė”, Vaikas guli ant pilvo, rankos, sulenktos po krūtine. Išsitiesdamas, prasilenkia nugaroje, kelia galvą ir krūtinę.
7. “Rąstas”. Vaikas guli ant nugaros, rankos ištiestos į viršų, už galvos. Suktis ant šono, nesulenkiant nei kūno, nei kojų, nei rankų, tada suktis ant pilvo. Sukiotis rąstu ant grindų.
8. Mažasis jojikas. Suaugęs ant keturių, šuniuko pozoje. Vaikas sėdasi ant viršaus. Jūs ramiai važiuojate, po truputį supuojatės į šonus, pirmyn atgal, stovint vietoje. Vaikas turi išsilaikyti ant jūsų.
9. Plojame katutes tai priekyje, tai virš galvos, tai už nugaros. Vaikas turi pakartoti. Galime klaidinti.


Žaidimai su spalvotais kamuoliukais:

1. Suaugęs ir vaikas paima po spalvotą kamuoliuką, ridena jį į priekį ir eina “antyte”.
2. Iš maišo su spalvotais kamuoliukais vaikas turi paimti tam tikros spalvos kamuoliuką ir nunešti į tam tikrą vietą, pvz. įmesti į lanką.
3. Kamuoliukai išmėtyti po kambarį. Pasakykite spalvą, vaikas turi jums į maišą sunešti tos spalvos kamuoliukus. Užduotis būtinai kaitalioti tai viena ranka, tai kita, ir pritupti imant kamuoliuką, o ne stovint lenktis.
4. Kamuoliuko metimas dviem rankomis į tikslą 30-40 cm nuo vaiko.
5. Kamuoliuko metimas į tikslą tai viena ranka, tai kita.
6. Kamuoliuką gaudyti.
7. Su kamuoliuku pritupimai, paliečiant kamuoliuku grindis.
8. Sėsti ant grindų, kojas į šonus, rankose laikyti kamuolį, lenktis į priekį, padėti kamuoliuką, vėl lenktis ir paimti kamuoliuką.
9. Tas pats, tik lenktis į šonus, kamuoliuką dėti į vieną savo pusę, į kitą.
Įdomu vietoj kamuoliukų kartais naudoti akmenukus. Taip pat galite kartu su vaiku nuspalvinti akmenukus įvairiomis spalvomis. Ir vėliau daryti tuos pačius pratimus kaip ir su kamuoliukais.
 

Takas pėdoms

Akmenų takelis. Pasidarykite namuose arba balkone, arba kieme akmenų takelį. Jis gali būti iš įvairaus dydžio akmenų, galima naudoti kaštonus, smulkias šakeles ir kitas gamtos dovanas. Puikus masažas pėdutėms ir vaiko, ir suaugusiųjų. Tonizuoja, skatina kraujotaką, kelia imunitetą, sveikatina.


Kelios idėjos pratimų su suoliuku arba kėdėmis


1. Šliaužti suoliuku. Svarbiausia rankomis laikytis už suoliuko briaunų ir pritraukti save, kojos tiesios.
2. Peršliaužti aplink suoliuką, tai yra per viršų ir po to prašliaužti po suoliuku.
3. Eiti paprastai suoliuku, bet laikant rankose kokį nors daiktą.
4. Suoliuko vieną gala galima pakelti. Eiti per pakrypusį suoliuką į viršų ir žemyn. Vaikas mokosi jausti lygsvarą.
5. Užšliaužti pakrupusiu suoliuku į viršų ir žemyn.
 

Turite namuose lanką

Puiku… Pasiimame lanką iš vienos pusės vaikas, iš kitos pusės suaugęs. Kartu pašokame aukštyn; Kartu pritupiame žemyn.
 

Tampymasis

Sėskime ant žemės, su vaiku veidas į veidą. Kojos į šonus, rankomis susikabiname ir traukiame vienas kitą. Vienas į priekį, kitas atgal ir į kitą pusę. Tarsi valtele irkluojame. Svarbiausia kojos tiesios, nelenkiame per kelius.
 

Kvėpavimas

Atsisėskime turkiškai, nugara tiesi. Mažylis sėda ant mūsų sukryžiuotų kojų. Nusiraminame. Susitelkiame ties kvėpavimu. Savo … ir mažylio. Išgirstame vienas kito kvėpavimą. Įsijaučiame. Pajaučiame. Nuostabu… Ryšys yra.

 

Daugiau informacijos galite sužinoti facebook grupėje.

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

sėkmingai užsiprenumeravote!