Anastasija Žandalinova – sertifikuota tibetietiškojo masažo Ku-nje, dietologijos, gyvenimo būdo, mantrų terapijos specialistė. Jau 16 metų praktikuoja budizmą. 11 metų studijuoja Tibeto medicinos Akademijoje, išorinės terapijos fakultete bei mantrų terapijos fakultete. Mokėsi pas gydytoją Nidą Čenagcang. Dirbo Rusijos ir Lietuvos masažų salonuose. Trečius metus studijuoja Tarptautinėje Tibeto medicinos Akademijoje Lietuvoje (International Academy for Traditional Tibetan Medicine). Lietuvoje taip pat mokslus kuruoja dr. Nida Čenagcang.

Klausimas: Kuo tave sužavėjo Tibeto medicina? Ar tu atradai joje save?

Anastasija: Man visada buvo įdomu, kaip dirba kūnas. Aš visą vaikystę šokau pramoginius šokius. Vėliau, universitete, studijuodama biologiją ir psichologiją, netyčia pamačiau skelbimą apie renkamą kontaktinės improvizacijos grupę. Taip prasidėjo mano kelionė į kūno sąmoningą suvokimą. Aš supratau, kad galima susikaupti ties vidiniais užsispaudimais, juos atpalaiduoti, galima sąveikauti su įvairiomis formomis ir reiškiniais judesyje. Su sienomis, su įvairiais paviršiais, su garsais, perleidžiant juos per save (vėliau šis supratimas tapo gilesnis dirbant su gydomosiomis vibracijomis-mantromis). Galima įsiklausyti  į save ir judėti tik pajutus vidinį impulsą, kurį užgimdo šokis. Mes labai daug eksperimentavome mūsų grupėje ir paraleliai aš studijavau psichologiją. Todėl  diplominiam darbui universitete pasirinkau temą “Sąmoningas savęs tobulinimas judant” . Šio darbo išvada atėjo supratimas, kad daug priklauso ne tik nuo to, kaip gerai išvystytas mūsų kūnas ir kaip jis moka atsipalaiduoti (kontaktinė improvizacija labai gerai moko kūno atsipalaidavimo), bet ir nuo mūsų proto būsenos. Taigi aš atsidūriau paskaitoje Lamos Ole Nidalo, kuris reprezentuoja vieną iš Tibetietiškojo budizmo tradicijų Karma Kagju. Man taip patiko šio renginio atmosfera, kad aš nė sėkundės nesuabejojau dėl to, kad liksiu čia ilgam, juolab salėje pamačiau savo pažįstamų ir draugų. Jaučiau šeimos, šilumos ir ramybės jausmą. Aš pradėjau reguliariai medituoti ir po kelių metų sužinojau apie Tibeto mediciną. Visiškai atsiktinai, pokalbio metu. Vienas mano draugas pasakojo apie tibetietišką masažą Ku-nje. Mano kūnas manęs niekada neapgauna – kai tik aš išgirdau apie šį masažą, mano kūnu prasibėgo virpesiukai ir aš supratau, kad tai gali būti kažkas ypatingo man. Nuo to laiko aš studijuoju Tibeto mediciną. Iš pradžių aš maniau tapti tik masažiste. Maniau, kad man jau per vėlu mokytis gydytojai (man tada buvo 28 metai). Nepraėjo ir 7 metai, kaip aš jau studijuoju Tibeto mediciną sistemingai ir rimtai.
2008 metais aš pirmą kartą sutikau mano Tibeto medicinos mokytoją Daktarą Nidą Čenagcang. Jis paklausė iš kur aš. Kadangi tuo metu aš jau dvejus metus gyvenau Lietuvoje, taigi atsakiau, kad iš Lietuvos. Tada jis pasiūlė sukurti Tarptautinės Tibeto medicinos Akademijos filialą Lietuvoje. Sąlygos pradėjo  bręsti jau 2010 metais, kai aš persikėliau į Vilnių. Šiuo metu pas mus stabiliai dirbanti komanda ir reguliarūs kursai. Pati aš dėstau Tibeto masažo pirmą lygį nuo 2013 metų.

Klausimas: Kodėl būtent Tibeto medicina? Kuo ji gali mums padėti? Kuo ji ypatinga?

Anastasija: Tibeto medicina gali daug, bet pirmiausia ji moko žmones būti sąmoningesniais ir atidesniais. Savo kūnui, jausmams, emocinėms reakcijoms į įvykius, ką mes valgome ir ką mes geriame. Bet kuri situacija, bet koks jausmas, veiksmas, viskas kas vyksta mums, gali būti paaiškinta Tibeto medicinos. Patys tibetiečiai vadina savo mediciną Sova Rigpa, kas reiškia mokslas apie gyvenimą. Ji taikoma viskam, kas mums atsitinka nuo gimimo iki mirties.
Pagal Tibeto Mediciną pirminės ligų priežastys slypi mūsų trukdančiose (neigiamose) emocijose arba mūsų reakcijose į aplinką. Jeigu mes tą  suvokiame, tai galime pradėti keisti savo įpročius. Taip pat yra antrinės priežastys – tai neteisinga mityba, gyvenimo būdas, netinkantis jūsų konstitucijai, klimatui, metų laikui, amžiui, veiklos pobūdžiui ir tt. Tibeto medicina nesiūlo vieno naudingo visiems mitybos būdo ar vieno gyvenimo būdo. Viskas parenkama individualiai atitinkant jūsų individualią situaciją.
Tibeto Medicina turi ligų profilaktikos skyrių, kur visas šias sąvokas smulkiai išaiškina ir mes su džiaugsmu perduodame šias žinias Lietuvoje visiems, kam tai įdomu.

Daugiau informacijos galite sužinoti facebook grupėje.

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

sėkmingai užsiprenumeravote!