Pirma liga yra laikomas nevirškinimas,
O pirmas vaistas – virintas vanduo.
Buda
Vanduo būna lietaus, upių, požeminis, sniego, šaltinio ir kt. Geriausias vanduo – tai šaltinio, persmelktas oro, saulės ir žemės energijų. Lietaus vanduo – malonaus, vėsaus skonio. Vanduo iš kalnų viršūnių yra lėtai šildomas, jį reikia ilgai virinti. Pagal fizines savybes vanduo yra sunkus ir turi šaltą prigimtį.
Tulžies konstitucijos žmonės – energingi, aktyvūs, vidutinio kūno sudėjimo, turi aštrų protą. Jie iš prigimties turi gerą apetitą, bet kartais jie gali jausti stiprų troškulį. Mėgsta aštrų, karštą maistą, turi greitą virškinimą, greitai skaidosi baltymai ir riebalai, todėl organizmas reikalauja vandens. Pieno gėrimai – riaženka, šilti kefyrai, ne iš šaldytuvo, taip pat pieniškos sriubos yra naudingos Tulžims. Imbiero gėrimas atstato tulžį išsekus.
Vanduo Tulžies tipo žmonėms reikalingas skiesti kraują, kuris nuo maisto tampa tirštas, klampus, skatina trombų susidarymą. Tulžies žmonėms rekomenduojama gerti šiltą vandenį, kuris atitinka kūno temperatūrą, bet ne kambario.
Gleivių konstitucijos žmonės – lėti, ramūs, tvirto kūno sudėjimo, turi didelę fizinę jėgą ir ištvermę. Jiems nereikia per daug vandens, kadangi jų konstitucija sudaryta iš vandens ir žemės elementų ir jų organizmas yra pripildytas vandens, limfos, riebalų ir gleivių. Šios konstitucijos atstovai įprastai valgo vandenį turinčius žalius vaisius, daržoves, mėgsta pieną, sultis. Gleivių žmonių sveikata priklauso nuo virškinamojo trakto būklės, maistas virškinasi lėtai, todėl gali atsirasti problemų ilgo nevirškinimo, susidaro daug gleivių žarnyne ir skrandyje, dėl ko lėtėja medžiagų apykaita. Jeigu Gleivių žmonės geria daug vandens, tas stabdo apykaitos procesus organizme ir sudaro kliutis riebalų ir angliavandenių skaidymui.
Jiems naudinga karšto virinto vandens su druska, imbieru arba su pipiru stiklinė ryte tuščiam skrandžiui. Karštas virintas vanduo išveda gleives, kas padeda atsikratyti dusulio, vidurių užkietėjimo, riaugėjimo ir žagsėjimo, skatina svorio mažėjimą. Dažniausiai Gleivių konstitucijos atstovai bando lieknėti, bet nesėkmingai. Gydytojai rekomenduoja jiems dietas su vandeniu, kefyru ir tt., bet svoris vis tiek neišeina. Jie geria šaltą, kambario temperatūros vandenį, sultis, įvairiausius gėrimus, kefyrą. Tibetietiškoji gydymo tradicija rekomenduoja vietoj šaltų gėrimų gerti karštą imbiero gėrimą, tibetietišką arbatą “dzampa”, mongolų arbatą, kurie skatina aktyvų virškinimą; riebalų skaidymą.

Gėrimai – Arbata “dzampa”:

Pakepinti su sviestu kruopas – kviečių, miežių, tada sumalti kavamale.
Į verdantį vandenį (1 l) įdėti 2 valgomus šaukštus žalios arbatos, virti 1-2 minutes, po to įdėti 2-3 valgomus šaukštus pakeptų ir sumaltų kruopų, druskos pagal skonį, virti dar 1 minutę. Šią arbatą gerti karštą. Tai yra labai sotus gėrimas, kurį galima naudoti vietoj vakarienės.

Gėrimai – Mongolų arbata:

Į verdantį vandenį (0,5 l) įdėti 1 valgomą šaukštą juodos arbatos, virti 1-2 minutes, įdėti 200 ml pieno, samčiu semiant ir išpilant atgal pavirti 1-2 minutes, įdėti žiupsnelį druskos. Arbatą gerti karštą.
Šio tipo žmonėms dėl vandens pertekliaus gali būti tinimų, limfos sistemos sutrikimų. Vandens perteklius stabdys medžiagų apykaitą, pati substancija gleivės neištirpsta, dėl to gali atsirasti navikų, artrozės ir artritai, astmos, alergija.
Pagal Tibeto mediciną karštas vanduo teigiamai veikia Vėjo konstituciją: tonizuoja organizmą, padeda esant depresijoms ir nerviniams išsekimams, gerina miegą.
Vėjo konstitucijos žmonės – greiti, permainingi, smulkaus kūno sudėjimo. Nemėgsta gerti vandens, kadangi nuolat šąla. Jų suvalgytas maistas sudeginamas staigiai. Šie žmonės geria karštą arbatą, kavą, pieną. Žalia arbata ir kava, turintys kartų skonį, jiems naudos neatneša, kadangi jaudina nervų sistemą, todėl reikia įdėti į juos pieną, cukrų, imbierą, pakeisti jų skonį ir gerti karštą.
Vėjo žmogui yra naudingas karštas šokoladas, jis jam suteikia energijos. Jį gali gerti ir Gleivių žmonės, bet ribotai, tik vakare vietoj vakarienės.
Vėjui ir Gleivėms naudingas patiekalas yra sriuba-charčo. Vėjo žmonėms naudingi yra imbiero gėrimas, karštas vanduo, kakava.
Gazuotas vanduo (gamtinis ar specialiai prisotintas) nesveikas Vėjui. Gazuotas vanduo iš pradžių suteikia guvumo, bet gali būti nesuviškinamas, “šaldo” kraują, stabdo medžiagų apykaitą.
Virintas vanduo, sriubos yra naudingi Vėjo ir Gleivių konstitucijų žmonėms.
Vasaros sriubas galima valgyti karštas netgi karštuoju metų laiku. Imbiero gėrimas naudingas Vėjui ir Gleivėms, Tulžies žmonėms esant išsekusiai tulžiai.
Vėjo žmonės geria mažai vandens. Jiems galima įdėti į arbatą gydomųjų žolelių – mėtą, čiobrelius. Geriant šaltą vandenį Vėjo žmonėms gali atsirasti vidurių užkietėjimų, gali atsirasti sąnarių ir kaulų skausmų, taip pat gali būti onkologinių susirgimų priežastimi.
Vandens paros norma visų konstitucijų žmonėms yra skirtinga. Bendras kiekis žmogaus naudojamų skysčių turi būti apie 2,5 litrų, iš jų vandens – iki 1 litro. Tada organizme skystėja kraujas, gerėja audinių elastingumas, kepenų veikla ir kitų vidinių organų veikla, ir žmogus jaučiasi sveikas.

Daugiau informacijos apie gėrimai galite sužinoti facebook grupėje.

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

sėkmingai užsiprenumeravote!