Nuo seno Tibeto medicinoje yra praktikuojamas gydymas mantromis. Gydomąsias mantras yra paprasta naudoti, o veikia jos stipriai. Gydymą garsu galima naudoti ir sau, ir kitam. Veikia mantros skirtingai, jos tinka įvairioms progoms: gydyti ligą, ligų profulaktikai, pritraukti tinkamą partnerį, gerbūviui ir pan. Tibeto medicinoje yra laikoma, kad jeigu nepadeda vaistai, reikia naudoti gydomąsias mantras.
Šiais laikais žodis mantra skamba kažkaip mistiškai arba muzikaliai. Iš tiesų mantra – tai viena iš jogos rūšių. Tibeto tradicijoje yra 3 jogos rūšys:
• Kūno joga – fiziniai pratimai,
Kalbos joga – mantros,
• Proto joga – meditacija.

Gydymas mantromis

Gydymas mantromis – tai labai plati sritis. Yra daugiau kaip 100 gydomųjų ir profilaktinių mantra, galingos mantros “nuo šimto ligų”.
Gydymas mantromis – tai žinių sritis, esanti tarp dvasinių žinių ir medicininių žinių. Žodis mantra reiškia “saugoti arba apsaugoti protą”. Nuo ko gi jį saugoti? Nuo ligų, depresijų, skausmo, kančių, neigiamų emocijų, nuo per didelių norų ir per daug minčių. Mūsų protui reikia daug apsaugos. Mantra – tai ir profilaktika, ir mes galime ją naudoti, kai nėra jokių problemų. Jei manome, kad neturime jokių problemų, galime naudoti mantrą, kad apsaugotų mus. Jei problema yra, mantra veikia ją tiesiogiai fiziniame lygmenyje. Pavyzdžiui, skausmas – tai fizinis skausmas, bet jis išgyvenamas mūsų proto. Tai mūsų proto patirtis. Jeigu kyla emocionalios problemos, kas kenčia? Protas. Jeigu jūs jaučiate pavydą – jis naikina ne kitus, jis naikina jus.
Tibeto medicinoje mes kalbame ne tik apie proto gydymą, kalbame apie kūno gydymą energetiniame lygmeny.

Garso joga

Garso jogoje kalbame apie mūsų energiją. Tiesioginė mūsų energijos išraiška yra mūsų kvėpavimas ir mūsų kalba. Kai jūs girdite balsa, garso prigimtis – vibracija. Mes galime leisti įvairius garsus. Mes galime kalbėti, galime dainuoti, kai pykstame, galime rėkti. Jeigu mes žiūrime į garsą iš energijos prizmės, balsas tampa kažkas sudėtingo, nes jis prezentuoja visa mūsų kūno energetinę sistemą. Balsas – tai vibracijų pagrindas, ir mūsų gyvenimas yra vibracija.
Priežastis to, kad mes kalbame mantras yra ta, kad sakydami garsus arba mantras, jos įtakoja mūsų enegetinę sistemą. O energetinė sistema įtakoja protą ir kūną.
Taip pat turime skirti dvasines mantras ir gydomąsias mantras. Jų yra skirtingi tikslai. Gydomosios mantros – tai sprendimas sveikatai, o dvasinės mantros – skirtos išvalyti karmą, pasiekti prašviesėjimą.
Mantras kalba arba dainuoja. Mantra per kvėpavimą ir energijos srautus, atsirandančius kūne ją tariant, atkuria mumyse sutrikusių energijų pusiausvyrą.

OM MANI PADME HUNG

Pirma mantra yra OM MANI PADME HUNG.
OM susijęs su įkvėpimu, HUNG – su iškvėpimu. Tariant OM energija eina į galvą, MA – energija eina į kūno viršutinę dalį, NI – energija nešama žemiau, iki inkstų. PAD – energija kyla į viršų, ME – energija viršutinėje kūno dalyje, HUNG – energija išeina kartu su iškvėpimu.
Mantra OM A HUNG. OM – įkvėpimas, HUNG – iškvėpimas. A – harmonizuoja, atsiranda vidinė ramybė.
Mantra AAA-AAA-AAA-AAA-AAA. Šios praktikos metu mes tarsi paliekame savąjį “aš”. Lieka tik tyla, ramybė ir tyras buvimas. Ši mantra naudinga norint atsikratyti per daug minčių.

Taigi, balsas… garsas… vibracija… įtakoja mus, mūsų kūną, mūsų protą, mūsų sveikatą. Tai reiškia, ką ir kaip mes kalbame įtakoja mus. Kalbėkime tik tai kas naudinga, gera, teisinga. Gydykime kitų širdis gerais žodžiais. Gydykime savo širdis ir protus teigiamomis vibracijomis, atsisėskime, sakykime mantra, nuraminkime protą.

Daugiau informacijos galite sužinoti facebook grupėje.

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

sėkmingai užsiprenumeravote!